Wpis z mikrobloga

Mirosławy i Mirabelki prosze doradźcie mi. Kupilismy z rozowym tydzien temu iphona 7 plusa no i faktycznie spodobal mi sie rowniez, w takim stopniu ze sam nosze sie z zamiarem zakupu dla siebie takiego. Mysle tylko czy warto dokladac do 7 plusa? Jestem sklonny kupic 6s plusa nawet dzisiaj lecz na 7 musialbym troche pozbierac pieniedzy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakims power userem nie jestem a roznica prawie tysiaca robi swoje. Bateria i aparat tak raząco sie różnią pomiedzy 6s a 7? Co moze jeszcze jakos rażąco roznić się pomiedzy nimi ?
#iphone #ios

Aaa telefonu srednio uzywam 3 lata jednego
  • 27
@Joher myslalem ze nigdy tego nie napisze ale szybkosc dzialania przez to ze ios jest zamkniety sklania mnie do jego zakupu. Moge kupic chinczyka/ samsunga etc ale mam w glowie chec sprobowania dzialania iphona, jesli bede zalowal to sprzedam i kupie wedlug wielu lepsza alternatywe.
@Joher: Mnie to nie dziwi. Niech każdy wydaje na co chce. Ale marketing apple w tym przypadku to majstersztyk. Ludzie nawet przez ułamek sekundy nie myślą że przepłacają.
@Joher juz od tygodnia sprawdzam iphona mojego rozowego i jest zadowolona. Znajomi z pracy rowniez sa wiec nie chce bawic sie z andoidem przez najblizszy czas.
@wonzki: ogolnie nie chcialem obrazac uzytkownikow ios jesli ktos sie poczul urazony. Jesli wszystko z nim okej bierz ale rozwaz alternatywy nie hajp pozdrawiam
@wonzki: A10 jest średnio 30% wydajniejszy od A9 montowanego w 6s / Plus no i 7 Plus ma 3GB pamięci RAM vs 2GB w 6s Plus. Na dzień dzisiejszy różnice są male, ale za 3 lata będą już widoczne. Jak chcesz telefon na tak długo, to może jednak warto dopłacić te 1000zl.

Dla mnie osobiście 6s już trochę zamula, ale ja jestem świrem w tym temacie. Szybkość owierania / zamykania aplikacji,
@wonzki: Absolutnie nie neguje Twojego wyboru. Pewnie gdyby mnie było stać sam bym kupił sobie ajfona :) ale dziwi mnie to że jak pytam znajomego czemu kupił ajfona to nie mówi o zamkniętej strukturze, aktualizacjach tylko że to ajfon. Po prostu :)
@wonzki: czasem sie zastanawiam co ludzie maja w glowach kupujac telefon za xxx kasy majac tysiace alternatyw


@Joher: to samo można powiedzieć o wszystkim. Po co ludzie kupują nowe BMW za 200 tysięcy jak można używane audi za 20 tys dostać. Albo po co nową Skodę za 80 tys jak nowe pandy chodzą po 40 i tez jeżdżą.

Idźmy dalej.

Po co kupować laptopa za 5000 złotych jak można dostać
@wonzki:
7:
+ wodoszczelny
+ trochę lepsza bateria
+ przysik home (kwestia gustu)
+ aparat
- brak jacka

6s:
+ jest jack
- rok krótsze wsparcie

Sam zdecyduj czy chcesz dopłacać. Ja mam 7, ale zmieniałem z 6, z 6s pewnie bym nie zmienił
@wonzki: jak ten 1000 to dla Ciebie dużo to bierz 6s jak możesz lekką ręką się go pozbyć to dopłać do 7. Proste i ma odniesienie do każdego zakupu - kupujesz to co chcesz pod warunkiem, że Cię na to stać.

7+ ma lepszy aparat z zoomem optycznym, wodoszczelność, nie ma fizycznego guzika home, touchid działa niesamowicie szybko (czasami za szybko jak ktoś się przyzwyczaił wybudzać ekran naciskając home, zamiast wybudzić