Wpis z mikrobloga

Mam portfel bitcoinowy w #bitpay na Andku i zainstalowałem sobie na Windowsie #jaxx. Przy tworzeniu portfela w #bitpay standardowo pokazało się tych 12 słów jako metoda przywrócenia backupu. Gdy uruchomiłem jaxxa wybrałem opcję przywrócenia backupu i wpisałem słowa wygenerowane przez BitPay. Wszystko poszło ok - pytanie więc brzmi - czy na obu aplikacjach mam teraz te same portfele?

Ogólnie adresy się różnią w aplikacjach, ale w BitPay pisze, że dla każdych 12 słów istnieje miliony adresów możliwych do wygenerowania - czy pomimo różnych adresów w aplikacjach, przy zrobieniu przelewu bitociny będą dostępne na obu?

#kryptowaluty #bitcoin #januszebitcoina
  • 8
@SquashPL: Szczerze to nie jestem pewny jak to wygląda w przypadku Twojego problemu. Zastanawia mnie tylko czy otwierając jaxxa chciałeś przywrócić portfel z bitbay, czy założyć nowy? Ogólnie do każdego zadania twórz sobie nowy portfel. Ten który chcesz zrobić aby teraz kupić bitki to będzie Twoja poważna inwestycja, zabawa, czy forma oszczędności na przyszłe lata?
@kryptopomocnik: to będzie zabawa - chcę sobie kupić bitcoinów za równowartość 100zł. Tak na początek, żeby wdrożyć się w temat. Pytanie zasadniczo brzmi, czy tworząc portfel w aplikacji A i przywracając portfel w aplikacji B ze słów uzyskanych w aplikacji A - mam w dwóch różnych aplikacjach ten sam portfel.
@SquashPL: Skoro to zabawa to możesz sobie trzymać portfel na komputerze. Co do Twojego pytania nigdy nie musiałem przywracać portfela, więc nie jestem pewny. Z logicznego punktu widzenia skoro przywracasz portfel to znaczy, że odtwarzasz go, więc dublujesz - ale głowy nie dam za to. Może ktoś kto już to robił się wypowie niedługo w temacie.
@o_40855: czyli mając przykładowo cztery urządzenia, na każdym z nich inną aplikację portfelową dla BitCoina - to kiedy przywrócimy portfel na każdej z nich z tego samego kodu, uzyskanego z którejś aplikacji - na wszystkich urządzeniach mamy dostęp do tego samego konta, a ilość bitcoinów "synchronizuje się" między nimi?