Wpis z mikrobloga

W tym wszystkim szkoda mi najbardziej siebie, Ciebie i wszystkich innych. Bo ta cała polityczna naparzanka nie jest po to, by nam żyło się lepiej. Tutaj jest walka o władzę i tylko o władzę. Tak było, jest i będzie. Zazdroszczę sobie, że potrafię bez większych emocji to obserwować, bo wielu moich znajomych przeżywa każdy polityczny news. Pogodziłem się, że w Polsce politycy nie pracują dla obywateli. Jeśli sam sobie nie wydrapiesz, to nikt Ci nie da - takie mam zdanie.
#sejm #polityka
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stevemaster: tak się składa, że mam na fb w znajomych kilku nauczycieli z mojej szkoły średniej. Widzę ich posty oraz komentarze pod nimi pisane przez innych nauczycieli i załamuje mnie, że tyle osób które mają uczyć młodzież i dawać przykład jest takimi lemingami. Nikt tak jak oni nie łyka wszystkich głupot podawanych przez opozycyjne media. To smutne.
  • Odpowiedz
No i dlatego nigdy nie będziemy mieć społeczeństwa obywatelskiego.


@monochromatycznie: Będziemy. Już zaczynamy mieć.

Pogodziłem się, że w Polsce politycy nie pracują dla obywateli.


Nie możesz się z tym godzić. Za długo się godziliśmy i mamy teraz PiS. Ja się godzić nie zamierzam. Płacę, wymagam.
  • Odpowiedz
@stevemaster: różnica między PiS a resztą jest taka, że reszta nie pracuje może dla obywateli, ale PiS pracuje przeciw obywatelom. Wyobraź sobie, że jesteś człowiekiem z klasy średniej mającej firmę produkującą wiatraki. Wiedzie ci się okej, wszystko fajnie, aż pewnego dnia PiS w imię ratowania trującego węgla de facto zabrania energetyki wiatrowej w Polsce. Jak się tu nie wściec?
  • Odpowiedz
@szyy: Mój ojciec prowadzi jedoosobową działalność gospodarczą. Od początku, czyli od +-10 lat płaci ogromne podatki, żaden dotychczasowy rząd nie wspierał takich przedsiębiorców jak on.

Tu potwierdza się to, co pisałem wcześniej. PiS wykorzystuje fakt, że nie ma silnej opozycji. Gdy nie masz silnego rywala, to z czasem pozwalasz sobie na więcej i więcej. Przejadą się na tym, kwestia czasu.
  • Odpowiedz
Mój ojciec prowadzi jedoosobową działalność gospodarczą. Od początku, czyli od +-10 lat płaci ogromne podatki


@stevemaster: Albo to jest faktycznie jakaś mikro działalność z mikro dochodem, albo nie wiesz o czym mówisz i jakie podatki płaci się na etacie.
  • Odpowiedz
@stevemaster: Do czasu, to dopiero 1 rok, jeżeli nie jesteś beneficjentem patologia 500+ to po prostu czekaj na swoją kolej i za Twoją grupe społeczną się wezmą i wtedy zobaczymy czy nadal bez emocji bedziesz do tego podchodził.
Polityka może kogoś nie obchodzi, ale każdego dotyczy, przyjdzie i na Ciebie czas.
  • Odpowiedz
@peperepe: to nie mi jest duszno, a priorytetem jest dla każdego to co sam pcha na afisz. jak się srasz o to że jest duszno a lejesz na gospodarkę i ani słowa o niej nie wspomnisz, to teraz nie pal frana tylko dalej zajmij się udawaniem fajnej dziuni ze śmietanki towarzyskiej. elo dzieciaku
  • Odpowiedz
@terion: jeżeli co miesiąc musi płacić 1100zł samych podatków za fakt posiadania działalności, to nie mów że to jest mało. Oczywiście patrzę na to z perspektywy prognozy jego emerytury.

Z tego też powodu od kilku lat unikam własnej działalności i etatu. O swoją przyszłość zadbam sam z pieniędzy, które regularnie odkładam.
  • Odpowiedz
jeżeli co miesiąc musi płacić 1100zł samych podatków za fakt posiadania działalności, to nie mów że to jest mało.


@stevemaster: Składki socjalne płacone ryczałtem, dla większości prowadzących działalność to przywilej podatkowy, który im się opłaca. Przedsiębiorcy mało na ulicę nie wyszli, gdy PiS zapowiedział, że składki będą liczone proporcjonalnie, tak jak na etacie. Być może dla Twojego ojca to jest niekorzystne, ale to by oznaczało, że prowadzi bardzo małą, mało dochodową działalność.

Z tego też powodu od kilku lat unikam własnej działalności i
  • Odpowiedz