Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki mam problem. Mianowicie chodzi o nowy telewizor Samsung, tzn podczas oglądania telewizji przez cyfrowy Polsat występują przebarwienia na ekranie, natomiast podczas odtwarzania filmów z YouTube czy z komputera wszystko jest normalnie. Dodam, że to nie jest wina kabla hdmi bo mam ich parę a problem ciągle występuje. Dekodery też zmieniłem i dalej to samo. Ktoś się orientuje jak to rozwiązać?
Wiecej zdjęć w komentarzach.
#telewizory #telewizory #cyfrowypolsat #problem #pytanie #pomoctechniczna #kiciochpyta #elektonika
elvis21 - Hej Mirki i Mirabelki mam problem. Mianowicie chodzi o nowy telewizor Samsu...

źródło: comment_TTsJB6eZ9LBEyr0aMprTZBKjeQFk3Eru.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@elvis21: to od razu się podłączę pod temat telewizorów

u mnie dolna połowa ekranu świeci jakby w 50% podczas gdy górna świeci na 100%

wygląda to tak jakby połowa ledów się wypaliła, da się to jakoś w prosty sposób naprawić? i co konkretnie mogło się zepsuc
  • Odpowiedz
@elvis21: na niektórych materiałach tego nie zauważasz bo są za ciemne a przebarwienia widać na jasnych tłach (biały, szary, beż) gdy oprzebija sie najwięcej światła szczególnie w miarę jednolitych. Problem występuje od kilku lat w tv samsunga szczególnie w serii 6. Tłumaczą się zazwyczaj kurzem za matrycą. Czy to prawda ciężko ocenić ale nawet jeśli to po prostu jakaś wadę konstrukcyjną z ktorą nie potrafią sobie poradzić.
  • Odpowiedz