Wpis z mikrobloga

#korposwiat Po dwóch latach mieszanych uczuć na temat pracy w korpo, stwierdzam jedno - najgorsza jest ta schizofreniczna atmosfera każąca myśleć pracownikom, że nawet wymiana papieru toaletowego to bardzo odpowiedzialne zadanie które trzeba dobrze zaplanować, sporządzić odpowiednie raporty które prócz zawierania rzetelnych informacji, musi również ładnie, nie- nie estetycznie. Ładnie wyglądać. Ostatnie zaznaczenie to musi być A1, bo to ważne tak jak cała istota projektu wymiany papieru toaletowego w wc.

A gdy coś pojdzie nie tak - zawinisz Ty, to oczywiste jest ze to Twoja wina, jestes niedojrzały nieodpowiedzialny. Jeśli jednak uda Ci sie udowonić że zawinił Twój bezpośredni przełożony, lub ktoś z samego szczytu hierarchi działu - wtedy oczywistym jest że zawiniła komunikacja, albo źle coś zrozumiałeś.

Poniedziałek tak bardzo
  • 21
  • Odpowiedz
@Kelemele: No jak to nie, przecież to ważne dla firmy. Musisz żyć projektem, musisz się ANGAŻOWAĆ. Rozumiesz słowo ANGAŻOWAĆ ? To nie tak że przychodzisz do pracy i robisz swoje, nie- nie jesteś maszyną. Masz o tym myśleć masz tym żyć, masz sie wczuć w życie projektu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sajr nie zawiniles ty tylko system, te raporty, komunikacja, system zmiany papieru. Wymaga to dalszych usprawnień i projektu naprawczego. To jest właśnie najpiękniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kelemele: Firmie szkoleniowej? To jest najlepsze, sezonowe szkolenia dla menadzerów. Tak, cos pieknego...
można się nauczyć takich rzeczy jak :
Zarzadzanie soba w czasie, dowiedzialem sie na nim na przyklad - że nie można zrobić dwóch rzeczy na raz - że z jedną trzeba zaczekać, dopiero wtedy można zacząć robić kolejne zadanie. (Wbrew temu co zawsze myslalem, przed szkoleniem byłem pewien ze moge rownoczesnie robic zakupy w biedronce, i w tym
  • Odpowiedz
@WincyjBroni: uważasz ze powiniennem to zglosic do dzialu analiz, i programistów?
Oczywiscie raport! Raport z tego zdany tez musi byc poprawny, nie moge po prostu isc powiedziec "Papier sie nie wiesza" musze to dokladnie opisac, by zajelo mi to 1/4 dnia pracy, tak zebym sie pozniej nie wyrobil z innymi rownie waznymi rzeczami/
  • Odpowiedz
@Kelemele: Dokładnie priorytety. I ten uczuć gdy każą Ci zrobić 3 rzeczy na 16:00 a jest 15:00 i Ty juz wiesz ze bedzie imba ze dwie nie są nawet ruszone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tłumaczysz że to nierealne, że może zrobic to Anon, bo on sie wyrobi i bedzie spoczko "Nie, mnie to nie interesuje ma to byc zrobione:"
  • Odpowiedz
@soft1house: 4 godzinne spotkanie z firmą produkująca papier regina. Muszę poznać proces tworzenia papieru, od scięcia drzewa po wysyłke na pułki sklepowe - musze wiedziec o nim wszystko żeby poprawnie wykonywać procesz wymiany w toalecie.
  • Odpowiedz
@Kelemele: Dobrze że i Wy i My wiemy że te szkolenia maja kupe wspólnego z prawdą i rzeczywistoscią. Jestem ciekaw i komu nie szkoda na to hajsu.
  • Odpowiedz
@sajr: Pamietam dali nam takiego kołcza na spotkanie w hotelu. Poodstawialem inby w jego stylu na tym szkoleniu. Wyniki testu idealne podczas rozmowy z nim. Kolcz zadowlony kierownictwo zadowolone a co ja z tego wynioslem ?
-#!$%@? nic

Robie by zarobic a jakim stylem to robie #!$%@? mnie to zupelnie.
  • Odpowiedz
@sajr najlepsze jest to że sami sobie zgotowalismy ten los. Pracuje w Amerykańskim korpie i najbardziej na te wszystkie rzeczy mają wywalone hamburgery, najbardziej za to spinają się Polacy.
  • Odpowiedz