Wpis z mikrobloga

a tak właściwie to czemu i którym pisowcom zależy na tej ustawie antyaborcyjnej? Przecież o takich obyczajowych sprawach to się dyskutuje na forum całego państwa a nie wprowadza ustawę bo 200 osób ją przegłosuje.
Kto ma w tym interes? To jest kolejna zasłona do jakichś machlojek?
#czarnyprotest
  • 4
  • Odpowiedz
@Manniieekk: nie zależy właśnie. Kaczafi od dawna jest zwolennikiem obecnego kompromisu. Sęk w tym, że w kampanii zadeklarował, że nie będzie jak PO i nie będzie wrzucał projektów obywatelskich do kosza. Sam głosował, żeby oba, i ten OI i ten z Partii Rakłem poszły do komisji sejmowych, tylko że nie wprowadził dyscypliny głosowania, żeby nie wyjść na dyktatora, jakim go malują, i projekt Rakłem zrobił papa.
  • Odpowiedz
@Martellus: Mam taką myśl, że jakby wprowadzić aborcje na życzenie do ostatniego tygodnia ciąży lub zabronić całkowicie to w obu przypadkach niebo się nie zawali i ludzie będą żyć dalej. A wg mnie najlepszy jest dotychczasowy kompromis.
  • Odpowiedz
@Stanley_K: bo dotychczasowy kompromis jest najlepszy, może z wyjątkiem wad nieletalnych. Owszem, aborcja dzieci ofiar gwałtu mi nie leży, ale chętnie bym zobaczył w takich przypadkach orzeczenie kary jak za zabójstwo dla gwałciciela, oprócz kary za gwałt.
  • Odpowiedz