Wpis z mikrobloga

#programowanie #excel #pytanie
Hej Mirki, mam pytanie.

Robię analizę w excelu do pracy inżynierskiej. Otóż chciałbym napisać formułę, aby przyspieszyć moją prace, niestety nie wiem jak to zrobić. Sytuacja wygląda następująco.
Mamy 2 kolumny danych. Są one uzależnione od siebie. Jedna dana przylega do jednej danej w drugiej kolumnie.
W mojej pracy występują jako Kierunki i Prędkości, nazwijmy je A ( Kierunki ), B ( Prędkości). Mamy kolumny A i B.
W kolumnie A mam cyfry od 0 do 360 stopni. Podzieliłem je na 16 kierunków świata. Czyli Kierunek północny N to zakres stopni 348,75 - 11,25. Zakres NNE to 11,25 - 33,75 i tak dalej....
Mamy podany kierunek wiatru oraz jego prędkość. Potrzebuję aby wyliczyło mi średnią prędkość dla danego kierunku świata. Czyli dla kierunku północnego N ( 348,75 - 11,25 ), żeby wyszukało prędkości i policzyło z nich średnią. Następnie dla kierunku NNE ( 11,25 - 33,75 ), żeby wyszukało prędkości i policzyło średnią i tak dalej.....
Poniżej załączam zdjęcia mniej więcej jak to wygląda
GreenLipA - #programowanie #excel #pytanie 
Hej Mirki, mam pytanie.

Robię analizę...

źródło: comment_gFcgvyNZMXY4dJpfBmBhpL2BZ6oBSnvq.jpg

Pobierz
  • 16
@GreenLipA: średnia warunków: https://support.office.com/pl-pl/article/%C5%9AREDNIA-WARUNK%C3%93W-funkcja-48910c45-1fc0-4389-a028-f7c5c3001690

policzy Ci średnią z kolumny prędkości G (żebyś się nie musiał męczyć z wpisywaniem zakresu komórek wpisz "G:G"), dla zadanych warunków - czyli wartości z kolumny w której masz kąty muszą być większe/równe niż ileś (tu sobie odwołanie do zakresu wklepiesz) i mniejsze od ileś. W linku masz przykłady. Jak coś to wołaj.
Ogarnąłem tą formułę, jest spoko. Mam problem jak wpisać żeby liczyło średnią dla tych kierunków większych od 11 i mniejszych od 33. Nie potrafie połączyć to w jedno. Potrafie zrobic tylko większe od 11. Jak teraz dodac zeby jeszcze brało dla mniejszych od 33.
@GreenLipA tylko przeklej sobie dla ułatwienia te zakresy do tego samego arkusza gdzie wyliczasz średnie żeby już mu nie podawać nazwy innego arkusza.

(teraz ja zapomniałem zawołać bo mi się PW z komentarzem pomylił) :D