Wpis z mikrobloga

#ethereum #eth #kryptowaluty

Ktoś bardzo ciężko pracuje nad wyszukiwaniem słabości referencyjnego klienta geth :)
Mamy kolejny atak na sieć - tym razem ktoś spamuje instrukcjami wymagającymi operacji dyskowych - w rezultacie przetwarzanie bloków zajmuje więcej czasu.

Sieć nie jest zagrożona - występują jedynie trudności z synchronizacją i propagacją bloków - zaleca się przejść na alternatywną implementację klienta - Parity.

Developerzy już nad tym pracują - wkrótce będzie dostępny fix.

  • 17
@SharpNieSharp: Sieć ma przepustowość 25 transakcji na sekundę, i wykorzystuje obecnie ok. 0,5 transakcji/s. Czterokrotne spowolnienie bloków oznacza spadek przepustowości do 5 transakcji na sekundę. to nadal 10x tyle co obecnie potrzeba.

Ponadto, minerzy nie są zobligowani do zamieszczenia transakcji w blokach. Nawet jeśli łatki nie będzie przez długi czas, to mogą nie zamieszczać skomplikowanych transakcji w blokach - sieć uzdrowi się sama
@McGravier: Ale co ma przepustowość do aktualnej sytuacji, mówię o czterokrotnym spadku rentowności dla kopiących, co może doprowadzić do znacznego obniżenia bezpieczeństwa sieci. Serio trzymanie kasy na chainie w którym ryzyko wystąpienia poważnej dysfunkcji sieci jest olbrzymie uważasz za super pomysł?
@SharpNieSharp: O jakim spadku rentowności ty mówisz? Z punktu minera, wystarczy zwyczajnie zamieszczać mniej transakcji w blokach, aby lepiej się propagowały - rozwiązanie jest banalne

Serio trzymanie kasy na chainie w którym ryzyko wystąpienia poważnej dysfunkcji sieci jest olbrzymie uważasz za super pomysł?


Po pierwsze - To nie jest poważna dysfunkcja konsensus nie jest zagrożony
Po drugie - Wszystkie kryptowaluty są systemami w wersji beta. Słyszałeś coś kiedyś o nie inwestowaniu
@SharpNieSharp:

Czy uważasz że osoba zainwestowana mocno w dany projekt jest w stanie zachować resztki obiektywności?

Tak uważam. Nikt nie kwestionował mojej obiektywności kiedy byłem załadowany po uszy w BTC

Wciąż tez rzuciłeś sensownych argumentów w kwestii:

czy przedstawiam powagę problemu w rzetelny sposób, czy nie
Być może nie było czego kwestionować


@SharpNieSharp: Kwestionowałem problem przepustowości, problem z cenzurą na /r/bitcoin i powiązany z tym brak swobodnej debaty. Kwestionowałem strategię rozwojową od kiedy stało się jasne, że zwiększenia rozmiaru bloku nie będzie.
Znamienne było to, że kiedy pisałem pozytywnie o BTC wszyscy radośnie przytakiwali, natomiast kiedy dostrzegłem długofalowe problemy, pewna grupka osób zaczęła obrzucać mnie fekaliami

@nowayman - ktoś puszcza transakcje wykonujące duże ilości operacji na dysku