Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, kupiłem sobie hosting na #linuxpl i postawiłem sobie tam serwis na wordpress'ie (ważne, że nie w głównym katalogu ale w podfolderze xxxxx.ayz.pl/folder/serwis). Wszystko śmiga jednak mam też domenę kupioną w #ovh (dla przykladu mojadrespl.pl). Zrobiłem sobie przekierowanie jednak jedyne co potrafię osiągnąć to przekierowanie na zasadzie, że wyświetla cały czas mojadrespl.pl niezależnie co klikam na serwisie.
Chciałbym jednak, żeby przekierowanie działało tak, że np gdy mam włączoną podstronkę xxxxx.ayz.pl/folder/serwis/news to żeby wyświetlało się: mojadrespl.pl/news.
Da się coś takiego osiągnąć przekierowaniem (jeśli tak to gdzie muszę co ustawić) czy muszę jednak przenieść domenę do linuxpl i wtedy zainstalować wordpressa?

#domeny #hosting #wordpress
  • 12
@mars83: To co opisałem to faktycznie przekierowanie niewidoczne. Przestawiłem później (w ovh) na "Stałe przekierowanie widoczne" ale to powoduje, że po wpisaniu mojadrespl.pl wchodzę na xxxxx.ayz.pl/folder/serwis - więc to też nie jest to co mnie interesuje.
@JakisTakiNick: słowo klucz to dla mnie też wystarczająca rzecz. Nie znam się na tym temacie ale wszystko czego potrzebuję to punkt zaczepienia. Dzięki.
@Fagaldo_Antonio: hm.. chyba rozumiem. Czegoś takiego nie próbowałem. Co prawda
@neuromancer: absolute path to nic innego jak katalog w którym znajduje się już wszystko. czyli jeżeli masz wordpressa w publichtml/wordpress to to jest ścieżka absolutna a nie jest nią folder publichtml :P więc upewni się, że wskazujesz na folder w którym jest już WP
@neuromancer: To, czego potrzebujesz, to custom httpd configuration.
Musisz zmienić docroot dla Twojej domeny.
Domyślnie dla domeny TwojaDomena.pl serwowana jest zawartość:
/home/logindoDirectAdmina/domains/TwojaDomena.pl/publichtml
Ty chcesz wczytywać coś, co jest głębiej, ale bez pokazywania tego w adresie.
Czyli chcesz np. po wpisaniu TwojaDomena.pl serwować zawartość /home/login
doDirectAdmina/domains/TwojaDomena.pl/publichtml/wordpress

Możesz to zrobić (o ile masz dostęp bezpośrednio w DA) tak:
|?DOCROOT=/home/logindoDirectAdmina/domains/TwojaDomena.pl/public_html/wordpress|

Lub poproś chłopaków z supportu o zrobienie