Wpis z mikrobloga

Planuje złożyć komputer do gier. Gry typu single player (np. Wiedźmin). Również nie interesuje mnie podkręcanie podzespołów. Czy taki zestaw będzie dobrze ze sobą współpracował? Mój budżet na komputer to max. 4500 zł więc przekracza trochę kwotę w koszyku. Może da się coś zmniejszyć? Aktualnie mam zwykły monitor 24" Samsunga (planuje zmienić w przyszłości).

Link do koszyka: https://www.morele.net/inventory/info/uzXoR/

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
RAM: Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14
Dysk SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
Zasilacz: XFX Core TS 550W (P1-550S-GREN)
Procesor: Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX
Napęd DVD: LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black Midi-Tower, Czarny
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-D, 3x DP, BOX
Płyta główna: MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH)

Dzięki za pomoc.

#pcmasterrace #komputery
  • 15
@Mateuo: do słabszej konfiguracji mam zasilacz 600W i starcza z zapasem ale ja mam jeden dysk, słabszy procek, słabszą grafę, bez napędu dvd. Więc może coś podciągnij do tych 600W chociaż
@Jemigrant: @Januszek_z_Koluszek123: @balrog84: Co wy gadacie?

1. 550W bez żadnego problemu uciągnie ten zestaw, nawet dobra 450-tka by sobie poradziła.
2. i5-6500 to nie jest "mocno średni proc", tylko zaraz po i7 i i5-6600 najwydajniejsza konsumencka jednostka na Skylake.
3. Po co mu szybciej taktowane RAMy, jak na tej płycie i tak wykorzysta standardowe 2133 MHz? Tylko chodzić gorzej będą, bo takie 3000 MHz będą miały CL15-16.

@Mateuo:
@Krople_do_nosa: Nie wiem dlaczego do mnie, ja w pełni się z Tobą zgadzam, z tego zestawu po prostu jak miałbym zjechać z ceną to pewnie dałbym niższą grafikę, bo procek daje radę, 16 GB RAM-u się przyda (po co go dokupować po latach jak można mieć od razu), a resztę i tak trzeba kupić.
@Mateuo: Tak, @Angry_Andrzej dobrze mówi - inne referenty GTX 1070 mogą być sporo tańsze, wtedy lepiej wziąć takiego Palita (JetStream), jeśli możesz zaoszczędzić 3 stówki, a dołożyć np. do i5-6600, czy obudowy M35.
Jeśli natomiast nie musisz ciąć, no to Gaming X - chyba ma najlepszą kulturę pracy obok EVGI FTW.