Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób na #emigracja w #uk jestem tu i pracuje prawie dwa miesiące i ostatnio zlapalo mnie jakieś przeziębienie od dwóch dni pije tylko gripexy co kilka godzin. Jak wygląda sprawa pójścia do lekarza? Wyczytałem gdzieś ze żeby się moc zarejestrować trzeba mieszkać consjmniej 6msc w UK. Ktoś się orientuje jak to wygląda w takim przypadku jak moim?
  • 12
@PingwinPokPik: zalezy od kliniki, zwykle 3 miesiace ale jesli trafisz na spoko recepcjonistke to cie przyjma. Nie licz jednak na antybiotyki nie sa za bardzo ku temu. Warto jednak sprobowac czasem zapisza cie szybciej u mnie na slowo uwierzyli kiedy przyjechalem i potrzebowali jedynie proof of address i im styklo. Oczywiscie dowod lub paszport tez musisz wziac
@PingwinPokPik: Tak jak napisał @piwniczak: Sam sobie możesz wystawić, firma Ci za to wypłaci, ale chodzi o to, że po 1 - jeśli pracujesz dopiero dwa miesiące to słabo będą na Ciebie patrzeć, a po 2 dostajesz coś koło 75funtów tygodniowo, więc chorowanie słabo opłacalne.
@PingwinPokPik: Jaki antybiotyk panie. Na przeziębienie? Na grypę? Lepiej się przyzwyczaj, że tutaj się na takie rzeczy (słusznie) nie przepisuje antybiotyków, bo potem będziesz kolejnym który opowiada androny jak to NHS jest do dupy bo leczy ludzi paracetamolem.