Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Jakoś 2 tyg. temu wysłałem papiren do WPA. Od razu też zadzwoniłem do dzielnicowego uprzedzić co będzie się działo. Aktualnie dzielnicowy jest nie uchwytny więc nie mogę ustalić czy coś dostał ale miła pani z WPA Łódź stwierdziła, że dzielnicowy nie ma obowiązku się ze mną kontaktować jeśli uzna, że sam wywiad środowiskowy wśród sąsiadów mu wystarczy. Prawda li to?
#bron #bronpalna #pozwolenienabron
  • 6
  • Odpowiedz
@Seeker ogólnie dzielnicowy ma 2 tygodnie na wydanie opinii od momentu jak dostanie Twoje papiery, ale w praktyce wygląda to różnie. W większych miastach zazwyczaj trwa to dłużej. Możliwe też że jest na urlopie.
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Raczej nie zna. Ale też okolica nad wyraz spokojna, mieszkam tu od urodzenia i nie pamiętam nigdy interwencji czy to policji czy straży miejskiej.

@amaw: Miasto nie dużo, dzielnicowy już po urlopie - pytałem o to przy pierwszym kontakcie.
  • Odpowiedz
@Seeker: no to jak cie nie zna to bedzie chcial cie poznac i tyle. na wszelki wypadk trzymaj herbatke i ciasteczka w pogotowiu bo moze bedzie chcial wpasc pogadac o klamkach czy zapytac gdzie szafe postawisz.
  • Odpowiedz
@Seeker: Potwierdzenie dowodem anegdotycznym: u mnie dzielnicowy nie był osobiście podczas wywiadu środowiskowego. Wystarczyło mu to, co zebrał bez mojego udziału, a zobaczyliśmy się dopiero podczas kontroli przechowywania broni. I wtedy było tak jak pisze @BrzydkiBurak - herbatka, ciasteczka i rozmowa o pistoletach.
  • Odpowiedz
@avltree: Dziś dzielnicowy dostał papiery. Złapałem go jak był w terenie i stwierdził, że w sumie nawet nie wie co tam dokładnie od niego będą wymagać i że możliwe, że będzie musiał przeprowadzić wywiad również z domownikami. Ale z tego co wiem takiego obowiązku akuratnie ma.
  • Odpowiedz