Wpis z mikrobloga

@Jendrol: jakaś argumentacja?
1070 nie jest mocniejszy od 980Ti, ma 2gb ram, ale do 1080p powinno mi wystarczyć te 6gb...
Za to żeby kupić jakiegoś znośnego niereferenta 1070 to muszę dać conajmniej 2100, a powiem szczerze, te 1750 już jest dość dużym nadciągnięciem budżetu ( ͜͡ʖ ͡€). Dlatego potrzebuję jakiejś konkretnej argumentacji jeśli miałbym zrezygnować z 980ti na rzecz 1070 ( ͡° ʖ̯ ͡°
@koorekk: No tu mnie masz, Mam SPC Deus M1, ale nie pamiętam czy 550W czy 650W...
Czemu aż 600W miałaby ta karta potrzebować? o_O Wg. Tego testu ppc
Przy max OC najwięcej cała platforma testowa z Gigabytem brała 450 a z MSI Gaming 407W ...
A co do Armor 2x, z tego co czytałem na necie o tym 980Ti to nie ma większej róznicy jeśli chodzi o temperatury i głośność w
@sambarumba:
Dobra argument z zasilaczem to inwalida.. Najmocniejsze wersje 980ti miały w zalecanych od producenta zailłkę 600W minimum.

Jednak argument, że wersja Armor to budżetówka od MSI jest nadal.
Chłodzenie nie jest półpasywne jak w przypadku innych konstrukcji.
Brak backplate'u
Zegary o około 100MHz niższe MSI gaming, wersji asusa, gigabyte i zotaca

:P Chciałeś konstruktywnych argumentów to masz :P Nie ma żadnych #!$%@? testów tej karty poza wydajnościowymi -.-
@koorekk: No właśnie nie ma zbyt wiele testów, ale np. w 1070 Armor2x jest półpasywny.
co do zegarów to sobie sam podkręcę ;)
no backplate'a trochę szkoda, za to wygląd dla mnie 100 x bardziej na plus w porównaniu z tamtymi odpustowymi wersjami ;D (nie żeby coś, wygląd i tak gra u mnie ostatnie skrzypce, bo budę mam zamkniętą ;))
Wciąż dylemat.
@sambarumba:
to, że nvidia wrzuciła już miesiac temu serię 9xx w urządzenia nie wspierane bezpośrednio sterownikami dedykowanymi pod najnowsze tytuły gier to wiesz ?

Z tym, że 1070tka jest chyba mniej prądożerna - co za tym idzie pewnie też mniejsze TDP
@koorekk: 1070 w jakim wydaniu byś proponował? Gaming X to koło 2200, dośc duży wydatek...
Armor 1070 2000, 250 złotych różnicy, ale w czym ten 1070 byłby lepszy?
Jedyna przewaga 1070 nad 980Ti dla mnie na ten moment to więcej pamięci, przy czym 1070 do 4k i tak się nie nadaje więc zostaję w 1080p a tu 6GB powinno jeszcze dość długo starczyć, czyż nie?
@sambarumba:
No to powiem Ci tak.
Miałem gtx760 jeszcze miesiąc temu, zmieniłem na gtx1060 od MSI w wersji Gaming X i jestem zadowolony.
Jeśli nie chcesz przekraczać i tak już przekroczonego budżetu to weź tego gtx980ti i będziesz miał z drobnymi trudnościami spokój na długi czas.

Jeśli chcesz dołożyć do tego gtx1070 to wersje palit gamerock i jetstream są najtańszymi wartymi uwagi konstrukcjami moim zdaniem - oba pół paswyne, oba fajny
@sambarumba:
PurePC ma fajne testy 1070tek ogólnie. Wiec możesz tam spojrzeć. Osobiście nie jestem w stanie nic ponad to polecić, bo nie miałem ani w ręce tego sprzętu, ani nikt ze znajomiaków nie kupował.

Spójrz może na tak #chwalesie tam ludzie pokazywali swoje 1070tki to może coś Ci powiedzą.
@PurePC_pl: Ale wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi ten armor ma tryb półpasywny...
Znaczy szczątkowe informacje na necie tak mówią oraz przemawia za tym też fakt, że w 1070 Armor 2x jest półpasywny (na jednym z zagramanicznych testów widziałem)
@PurePC_pl: a ten dual akurat też chyba jest najtańszym palitem, miałby lepszą kulturę działania niż ten 980Ti Armor?
No i też nie musiałbym go kupować z amazona, bo cena w Polsce taka sama:
https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-dual-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-ne51070015p2d-955469/

No ale wciąż 200 zyla trza dopłacić... pytanie, czy pascale będą się polepszać w nowszych tytułach i jak bardzo? Lepiej wspierają dx12?
No jest to już opcja warta rozważenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurePC_pl: @koorekk: Ok inne pytanie, EVGA GTX980Ti Hybrid za 1900 albo Geforce GTX1070 za te 2000-2100?
Nie sądzicie, że Ten Hybrid będzie miał dużo lepszą kulturę działania? Obczytałem różne fora (w tym wasze ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°)) no i gdzieś tam natrafiłem na opinie, że Pascal nie różni się architekturalnie zbytnio od Maxwella, więc też nie powinno być sytuacji jak z Keplerami, gdzie mniej więcej
@koorekk: @PurePC_pl
W końcu kupiłem EVGA GTX980Ti Superclocked+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyniosło mnie to po złodziejskim kursie 1770zł z przesyłką w CaseKing.de ( ͜͡ʖ ͡€)
Jednak stwierdziłem, że nie opłaca się dawać 350zł więcej za 1070. Nie wiem czy to dobry wybór czy nie, ale napewno nie będę zawiedziony wydajnością ( ͡ ͜ʖ ͡)
No i chłodzenie