Wpis z mikrobloga

Mireczki, miałam drukarkę Brother 315W i wyłączyłam ja na kilka dni z prądu - w efekcie zaschło i przestało drukować czarny kolor. Zwlekałam z serwisem i kiedy w końcu oddałam, serwisant rozłożył ręce i powiedział, ze mimo prób nie dał rady jej uruchomić. Koszt nowej głowicy to prawie nowa drukarka. Pytanie - czy jest jeszcze jakiś sposób na uruchomienie sprzętu, może serwis byl niekompetentny? Czy jednak czeka mnie zakup nowej drukarki?
#drukarki #pomocy #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: metoda biedna domowa to w ousty kartridż wlać strzykawą spirytus,odstawić w głowicy na trochę,potem puścić czyszczenie/drukowanie wielokrotne,może się przetka.Po przetkaniu początkowo będzie lało nawet na nowym.Trudno powiedzieć,czy pomoże,czasem tak
  • Odpowiedz
Brother 315W


@Toniezarzutka:

Aby wejść w tryb serwisowy trzeba odłączyć kabel zasilający, następnie włączyć drukarkę trzymając klawisz menu, następnie strzałkami góra dół wybrać 7 potem OK, następnie 6 i OK potem strzałkami w bok wybrać kolor który ma być czyszczony i START

Najlepiej wymień tusze na nowe przed czyszczeniem
  • Odpowiedz
@tsset: to jest zarzutka? Bo jak niby drukarka ma funkcjonować po odpięciu kabla zasilającego? Przecież to ustrojstwo nie ma baterii
A nie, czekaj, czytanie ze zrozumieniem - chodzi o to, żeby ja włączyć do zasilania trzymając menu :D
  • Odpowiedz