Wpis z mikrobloga

@Nevertheless: Argument do poprawy brzmiał "nie może być roku wagi, roku ODLEGŁOŚCI, więc rok czasu to błąd"
a) jest rok świetlny, wiec słowo rok na bazie tego argumentu nie jest jasne i można dodać "czasu, bo nie światła" (co jest nieprawdą, rok świetlny to osobna rzecz i rok czasu to pleonazm)
b) jest rok odległości - rok świetlny.
  • Odpowiedz
@msnrc:

No jednak jesteś głupi


Do głupich podobno nie należę, więc jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Może jakoś zaargumentuj to, napisz coś więcej gdzie popełniam błąd w rozumowaniu? Czy tylko potrafisz pisać "jesteś gupi"? Może i faktycznie źle pisze, pokaż mi to, to Cię jeszcze przeproszę :)
  • Odpowiedz
@Nevertheless: Jeden z użytkowników pokusił się o stwierdzenie, że rok jest tylko i wyłącznie jednostką czasu, więc nie ma sensu dodawania słowa "czasu". Natomiast właśnie rok może być nie tylko jednostką czasu ale i odległości (rok świetlny), o czym pisałem (i o czym sam pisałeś).
  • Odpowiedz
@msnrc: Z góry założyłem, że jeżeli poprawiasz osobę to twierdzisz, że nie ma ona racji. Ty tylko go upomniałeś, że jest coś takiego jak rok świetlny, ale nie napisałeś że on nie ma racji. Gdybyś to napisał to wtedy miałbym rację. Za szybko Cię "zaatakowałem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przepraszam, za szybko osądziłem i nie zauważyłem drugiej strony medalu :P Miło się dyskutowało.

  • Odpowiedz
@Nevertheless: Teraz widzę, że on naprawdę uważa, ze "rok czasu" jest poprawny...
Anyway

Chodzi o formę argumentacji. Tak, rok czasu to błąd o czym pisałem. Pleonazm. Ale nie jest tak dlatego, że nie ma "roku odległości". Bo jest. Jako wyrażenie, określenie istnieje rok odległości.
Poprawna argumentacją byłoby powiedzenie, że samo słowo "rok" zawiera w swej definicji oznaczenie, że to miara czasu, więc dodawanie "czasu" jest powtórzeniem informacji. Tak jak "cofnąć w tył" a "cofnąć w bok".
Zauważmy, że w konstrukcji "rok świetlny" rok nadal określa czas. Bo to składak, "odległość jaką pokonuje światło
  • Odpowiedz
Teraz widzę, że on naprawdę uważa, ze "rok czasu" jest poprawny...


@Naxster: Już zrozumiałem Twój komentarz. Przeczytaj mój komentarz powyżej. Jeżeli OP uważa, że "rok czasu" jest poprawny to ja wygrałem, jeżeli tak nie uważa to on wygrał :P
  • Odpowiedz
@Name_in_progress @msnrc: AdBuster jest wg mnie jednym z największych przegranych na YT. Gość miał niezłą publikę, masę możliwości, porządny sprzęt (tutaj głównie chodzi mi o TubeRaiders) a skończył... nawet nie wiem jak bo nie widziałem nic ciekawego na jego kanałach od jakiegoś roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
taka prawda, zacząłem odglądać jak miał jakieś 4 odcinki na koncie, szanowałem za konfrontacje rogalową i cośtam jeszcze, ale po pewnym czasie zaczęło sie robić coraz bardziej żenująco. Nie oglądałem chyba żadnego odcinka od conajmniej roku albo dwóch

AdBuster jest wg mnie jednym z największych przegranych na YT. Gość miał niezłą publikę, masę możliwości, porządny sprzęt (tutaj głównie chodzi mi o TubeRaiders) a skończył... nawet nie wiem jak bo nie widziałem nic
  • Odpowiedz