Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, rozsypał mi się wczoraj mój evic VT i myślę nad zakupem nowego efajeczka,powiem szczerze że evic mega mi przypadł do gustu niestety wejście usb odmówiło posłuszeństwa po roku(częsty problem dobrze,że dopiero po roku).
Może poleci mi ktoś jakiegoś dobrego boxa?;>
Cenowo 300-400 zł
Z góry dzięki :D

#epapierosy #epapieros
  • 23
  • Odpowiedz
@MarianSkrzypek: polecam rx200s i 3 ogniwa 18650 (LG HG2).
Nie polecam za to ładowania z micro usb, bo load balancer tak sobie działa i po jakimś czasie jedno ogniwo będzie niedoładowane. Producent nie zaleca ładowania kablem i nie uznaje gwarancji po ładowaniu kablem (edym uznaje na razie).
Dobrą ładowarką jest np Efest LUC v4 (ma jakość odwrotnie proporcjonalną do jakości ogniw) ew Xtar albo Nitecore.

Cuboid z 2 aku waży
  • Odpowiedz
@MarianSkrzypek: rx200s (ani niczego z wiecej niz jednym wymiennym ogniwem bez dna200) nie laduj przez usb - nawet jak nie rozwalisz plytki w ten sposob (moduly ladowania usb w boxach zazwyczaj sa najslabszymi punktami...), to po jakims czasie bedziesz mial nierowno naladowane/uszkodzone ogniwa (tanie moduly ladowania nie maja obwodu odpowiedzialnego za zbalansowane, rowne ladowanie ogniw). ogolnie powinno sie unikac ladowania wymiennych ogniw w boxie. ladowarki nie sa jakos zabojczo drogie,
  • Odpowiedz
@vgf_: Mała dygresja, tak właściwie to układ dna75 ma prawilny balancer? Bo patrząc na datasheet to nie za bardzo, Niby wszędzie jest konfiguracja z jedną batką, a taki LV Therion jest na dwie, w dodatku połączone szeregowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@MarianSkrzypek wkrecisz jakiegoś nierekomendowanego przez producenta tanka i uwalasz styk. Wali atomizer short i musisz stosować podkładki. Do tego rysuje się strasznie
  • Odpowiedz
@razvizion: raczej nie ma balaancera, ale szczerze to sie nie zainteresowalem. tak na logike, to jesli sa rownolegle poszyte, to (o ile sa nalodowane w roznym stopniu przy wkladaniu do boxa) przy ladowaniu nie powinno byc problemu z brakiem balancera - tak poszyte ogniwa powinny ladowac sie rownomiernie bez dedykowanego obwodu. balancer jest wymagany przy ukladzie szeregowym ogniw, a i to glownie ze wzgledu na nierownomiernie obciazenie w trakcie pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@vgf_ twoj wpis w sumie dal mi sporo do myslenia,poniewaz w sumie na tym evicu moc mi wystarczała zupelnie,i chyba jednak zdecyduje sie na evicVTwo wyglada praktycznie identycznie,nie ma problemu ze port usb mi wysiadzie bo ladowac bede ladowarka. Jak dla mnie bomba :D nawet nie wiedzialbym co zrobic z tym boxem co ma tyle watow xD i tak pale na TC na ti grzalkach :D
  • Odpowiedz
@MarianSkrzypek: wiesz - wiecej ogniw to nie tylko wiecej watow. to tez dluzsza praca na. 1 ladowaniu. z drugiej strony - mozesz kupic dodatkowe ogniwo i nosic je ze soba w zapasie. tylko kup od razu z jakims pudelkiem; wysokopradowe ogniwo moze Ci zrobic mocne kuku, jesli zlapie zware z jakims drobnymi/kluczami w kieszeni/torbie.
  • Odpowiedz
  • 0
@vgf_ w sumie to dobry pomysl,ale narazie chyba ograniczę sie do 2 ogniw potem ew dokupie,wiem ze mialem gdzieś 2 dobre ogniqa 18650 ale nie moge ich za nic znaleźć. Moze znajdą sie juz w trakcie uzytkowania :D A pudelko to świetny pomysl,dzieki wielkie!:)
  • Odpowiedz