Wpis z mikrobloga

@bobbyjones: E tam, w wizerunek "twardego, smutnego, zdziadziałego Kościoła" wierzą już chyba tylko ludzie, którzy ostatnio byli w nim 20 lat temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 56
@nvmm Byłem na przestrzeni ostatnich lat w kilku kościołach w Polsce (na mszach, uroczystości), na wsi i w mieście. W każdym msza wyglądała tak samo, tak jak opisał to op. Tak jest w Polsce i zapowiada się, ze będzie.
  • Odpowiedz
@Reality: xDDDD to na cywilizowanej wsi byłeś xD niedaleko mojego rodzinnego domu co niedziela polityczne kazanie, tylko PiS, dawać hajs -> to najczęstsze słowa

i co teras?
  • Odpowiedz
@bazingac3po: @Reality: @nvmm: Potwierdzam, kościół się zmienił mocno w ostatnich latach i zmienia się dalej. Są już takie miejsca gdzie ksiądz organizuje najlepsze imprezy i są praktycznie wszyscy okoliczni mieszkańcy. Idzie w dobrą stronę, obraz kościoła który pozostał mi z młodzieńczych lat (ksiądz stary dziad, smęty, bzdury i zawodzące babcie) jest już mocno nieaktualny. Za kilka-kilkanaście lat będzie to zupełnie przyjemne miejsce pełniące rolę integracyjną.
  • Odpowiedz
@Reality: Msze wyglądają tak samo, bo to rytuał i nie oczekiwałabym tańców i chórków - chociaż idź na mszę dla młodzieży. Kościół to nie tylko msze. Pogadaj z jakimś księdzem w cztery oczy, skocz na jakąś mszę neokatechumentalną (niesamowite przeżycie), idź na nabożeństwo uzdrowienia, zajrzyj do jakiejś scholi. Gwarantuję Ci, że zmienisz zdanie.
  • Odpowiedz
Msze wyglądają tak samo, bo to rytuał i nie oczekiwałabym tańców i chórków


@nvmm: Już wolałbym by była tańce i chórki niż te zamulające takie same msze, na których tylko liczysz ile do końca XD
  • Odpowiedz