Wpis z mikrobloga

@LibertyPrime: @Andrzej_Walczak: @sorhu: @LibertyPrime:
Wy się śmiejecie, ale o nas by tak samo pisali, że dziwimy się e tyle meczetów i bab obranych jak worki na śmieci. Nawet Japonka pisała, że jak pojechała do Paryża to tak się zdziwiła, że musiała sprawdzić na gps czy jej do afryki nie wywieźli, bo tyle czarnych i arabów
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: swego czasu miałam do czynienia z grupą Francuzów i jedna Francuzka zapytała moją koleżankę czy w Polsce mamy ziemniaki. ;) I byli zdziwieni, czemu tak bardzo lubimy Chopina... Ich wiedza na temat Europy jest żadna, nie wiedzieli że mamy dostęp do morza.
  • Odpowiedz
@tomashj2: oni są naprawdę wyjątkowo ignoranccy jeśli chodzi o inne kraje. Nikt im nie każe znać dokładnej historii Polski, ale nawet nie wiedzą gdzie leżymy, czyli nie znają podstawowej mapy Europy. Naprawdę myślą, że jesteśmy jakąś Syberią bez prądu. XD
  • Odpowiedz
@ronette: To mnie właśnie wkurza we Francuzach... ta ich ignorancja. Paryż najpiękniejszy, Francuzki najcudowniejsze, moda najlepsza, hurr durr bagietki xD Nawet widać na przykładzie języka - będą ci nawijali po francusku, nawet jak im powiesz, że nie rozumiesz. No bo jak to, to francuski - hello! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: pytałam ich, na historii uczą się tylko o Francji i pomijają zupełnie inne kraje. Mają jakąś starożytną Grecję i tak dalej, bo to punkt wyjścia, ale od początków Francji nie wychodzą poza to.
Oni do edukacji podchodzą bardzo luźno. Poznałam ich szkolne życie i w liceum niektórzy nie potrafili powiedzieć po angielsku z kim mieszkają w domu. Mają fantastyczne gabinety chemiczne i tak dalej, ale nie chcą się uczyć.
  • Odpowiedz
@ronette:

I tu ciekawostka: mają automaty z prezerwatywami w szkolnych toaletach.

Co za żenada. Ale rozbestwienie francuskie było już znane w dwudziestoleciu międzywojennym.
Brak nacisku na edukację czy też wpojenie młodym że edukacja jest wartością to porażka francuskiego systemu.
Bez tego będą tworzyli bezmózgie masy bez ambicji.
I tak wiem, że polskie szkoły pod względem nauczania nie są najlepsza, ale tam ludzie się uczą ponieważ "tak trzeba"
  • Odpowiedz