Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może polecić drona FPV który ma sensowny zasięg (kilometrowy) i nie jest tak super wrażliwy na wiatr - ma zapas mocy aby dało radę go opanować?

Potrzebuje drona do zdjęć z wysokości - rolnictwo - muszą prosto robić zdjęcia dlatego FPV się przydaje.
Mam doświadczenia z tarantulą, wiem że to zabawka ale bez problemu dzwiga kamerę i robi świetnej jakości fotki, ale nie ma FPV, ma zasięg wystarczający ale niestety przy kamerze za mało mocy aby dać radę z podmuchem wiatru...

Przyznaje, że nie rozumiem tych wszystkich dronów z różnymi cenami bo one zasięg mają niemal ten sam, także niczym od tarantuli się nie różnią, a akurat jest budżet bo ktoś tam myśli, że jak dron będzie kosztować kilka tysięcy to efekt będzie lepszy i bardziej profesjonalny - możliwy, ale do tego potrzebuję kilometrowego zasięgu, FPV i z 20 minut lotu... Macie jakieś promocje na to?

#drony #dron #cebuladeals #promocje #promocja #tarantulax6
  • 42
@vaxx: chłop śpi, a w polu mu rośnie, nawet d. nie musi ruszyć aby obejrzeć;)
wczoraj kilka godzin zmarnowałem na szukanie drona przez wiatr i zasięg dlatego z jednej strony lepiej mieć coś pewniejszego z drugiej strata drona za 100zł mniej boli niż strata takiego za ponad 3k ;] dlatego dałem tag z cebulą bo to fascynujące, że tak tani dron ma wystarczający udzwig do wielu zastosowań, a przeskok na lepszy
@saldatoreafilo: nadal nic mi to nie mówi - rozumiem że jest to sprzęt który dokupuje do hmm jakiego drona? i za ile? i o ile to zwiększa zasięg?
zasięg sterowania i FPV wtedy musi być zwiększony i nie chce lagów sekundowych i więcej...
@saldatoreafilo: znaczy ja dziękuje za podpowiedź ale liczyłem ze trafi się ktoś kto zna temat i może podać konkret link, cene, zasięg to nawet nie będzie jedno zdanie a załatwi temat.
@vaxx: spotkałem się z opinią że to niezbyt dobry pomysł bo jak zniknie mi ten dron przez wiatr to trudno go potem znaleźć gdy nie mam z nim łączności, a jak na bieżąco śledzę to może da radę coś wyratować albo wiadomo gdzie się znajdzie. a wiatry na pewnej wysokości zdarzają się zaskakujące o czym się przekonałem.