Wpis z mikrobloga

@jestemwuderzeniu: sam myślę o zrobieniu tego kursu bo wokół mnie jest bardzo dużo ogłoszeń na operatora/programistę CNC. Dobre kursy wystawiają certyfikaty w różnych językach więc na pewno coś dają - jak za granicą zobaczą, że coś masz i przede wszystkim coś umiesz to zawsze to będzie przydatne. ;)
  • Odpowiedz
@jestemwuderzeniu: w przypadku operatora CNC i tak najbardziej liczy się doświadczenie i ogarniętość ( ͡ ͜ʖ ͡) Po takim kursie nawet na przyuczenie będziesz miał ciężko się dostać bez udowodnienia, że jesteś świadomy tego co robisz. Jeśli to będzie kurs certyfikowany z renomowanej placówki to szanse dostania pracy są większe. Ale dobry kurs CNC trwa nawet do roku.
  • Odpowiedz
@Vojak: @yoda90: @jestemwuderzeniu:
Nie istnieje coś takiego jak "certyfikat operatora CNC" - nie ma żadnej jednostki certyfikującej...

Takim papierem to można sobie wiecie co.

Równie dobrze taki świstek może wydrukować sąsiad mający działalność, który dopisze do PKD swojej firmy "usługi
  • Odpowiedz
To i ja się podepne. Zainteresowałem się #cnc bo jest sporo ofert w tej branży i rozważam jakiś kurs w Polsce. Firma emt z Gliwic oferuje kurs z certyfikatem TUV @tomsonyot. Zdaje sobie sprawę że taki kurs to ułamek wiedzy, ale jest to już jakieś doświadczenie które można dopiąć do cv i zwiększyć swoje szanse na pracę.
  • Odpowiedz