Wpis z mikrobloga

W ramach promocji na drona XK X251 chcialbym sie z wami podzielic krotka opinia na jego temat :)
Mam na mysli tego drona
Z kuponem JRVA2 zaplacicie za niego 105$! Czyli kupon obnizy wam cene o 25 dolanów
Zdjecia klik

To teraz przyszla pora na moja opinie na jego temat :)

Dron przyszedł w ogromny kartonowym pudełku. O pudełku duzo chyba mowic nie musze :D
W kartonie znajdziecie blok steropianu ktory chroni nasza zabawke podczas transportu. Po otwarciu naszym oczom ukazuje sie nasze cudo.

Jakosc wykonania i pierwsze wrazenie? Jak na drona za troche ponad 100$ bardzo pozytywne. Ramiona jak i nóżki do ladowania wykonane sa z carbonowych rurek. Na pochwałe zasuguja gumowe stopki ktore amortyzuja ladowanie. Plastikowa obudowa wyglada na bardzo porzadna, na moje ciezko bedzie ja uszkodzic.

Pierwsze loty i wrazenia :)
Wow! Nie spodziewalem sie ze ten dron bedzie az tak zrywny. Silniczki w polaczeniu tymi śmiglami daja nam dosc duzy ciag, co w polaczeniu z lekka konstrukcja daje nam sporo mocy do zabawy :lennyface:


O dziwo bateria 7.4V w zupełnosci wystarcza i daje duzego kopa. Przy pelnym pochyleniu i pelnym gazie osiaga fajna predkosc. Jak juz wspomnialem o baterii to pewnie zastanawiacie sie ile na niej polatacie? W opisie jest podane 12 minut i powiem wam ze jest to rzeczywisty czas zabawy :) Ja średnio osiagalem ponad 10 minut swietnej zabawy na dworze. Po powrocie do domu potrzebujecie okolo godziny aby naladowac baterie jeszcze raz.

Samo latanie jest bardzo przyjemne. Dron szybko reaguje i jest bardzo zrywny, co dodatkowo daje nam frajde z latania. Niestety mamy tylko do dyspozycji tryb stabilizacji - nie ma opcji Acro, gdzie dron ma wylaczona stabilizacje. Ale! Mamy do dyspozycji tryb 3D + Flipy - ktory daje nam mozliwosc robienia salt w powietrzu. Jesli bylby tryb Acro to jest to swietna opcja do zamontowania zestawu FPV :)

Jak juz wspomnialem o kamerce, to moze odpowiem na pytanie czy ten dron uniesie Yi :)
Tak mireczki ta konstrukcja uniosła bez problemu moje Yi. Co do montazu gimbala to nie jestem zbytnio w tym temacie ale "dla chcacego nic trudnego" ;)

Ale nie jest wszystko idealnie... Podczas ktoregos lotu, nakretka na jednym z silnikow poluzowala sie i poleciała gdzies daleko... Dron zaliczyl kreta ale na szczescie jemu nic sie nie stalo. Problemem jest to ze zgubilem nakretke - a nigdzie nie moge znalezc samej nakretki... Jedyna opcja jak narazie jest kupno calego silnika (co jak dla mnie mija sie z celem).
Chodz przegladajac rozne fora widzialem duzo podobnych przypadkow takze pewnie lada dzien wprowadza do sprzedazy same nakretki :)

Czy warto kupic? Moim zdaniem jest to fajna alternatywa od innych znanych juz konstrukcji.

Plusy:
+silniki bezszczotkowe
+dlugi czas lotu
+karbonowe czesci
+gumowe stopki
+ waga & zrywnosc

Minusy:
- nakretki na silnikach
- niestandardowe smigla
- brak trybu acro

Ogolna ocena 8/10 (byloby 9 ale odejmuje 1 przez nakretke...)

#itemyzchin #chinskiecuda #gearbest #banggood #rc #drony #dron
źródło: comment_1jfT2ZStFgjqEn2G9JRuExbehrleHfsJ.jpg
  • 3