Wpis z mikrobloga

Jeśli serwer ma zasilacz 600W i DWA CZTERO-RDZENIOWE PROCESORY czyli łącznie 8 rdzeni to będzie cały czas używał 600W, będąc włączony 24h na dobę? Ile obstawiać, że będzie kWh zużywał, do ilu W można zejść, aby za dużo prądu nie żarł?
#elektroda #prad #wrozenie
  • 17
  • Odpowiedz
@i_love_poland: Jeśli masz włączone oszczędzanie energii czyli zwalnianie szyny przy małym obciążeniu to będzie żarł mniej, sporo mniej. Dużo zależy od poprawnej konfiguracji. Mój mały lab stoi na i5 4 rdzeniowym i na pusto wciąga jakieś 30-35W z wbudowaną w i5 grafiką i 2 dyskami ssd. Na full ciągnie prawie 80W.

Co stoi jako OS na nim?
  • Odpowiedz
@houk: @wysuszony: Czy takie procesor niżej podany to jakaś tragedia dla portfela, czy to jest coś co potrafi oszczędzać prąd? Gdyż AMD mi się kojarzy z czymś co jest mega prądożerne
2x AMD OPTERON 2374 HE

4x 2.2 GHz
2MB L2 cache
6MB L3 cache
  • Odpowiedz
a to gania.


@houk: Mam Watomierz w tej chwili to się zastanawiam, dlatego wróżenie, czy kupować, parametry mi pasują, ale... nie chciał bym się wpakować w mega koszty utrzymania serwera związane z kWh
  • Odpowiedz
@marek22: 127w pod linuxem 64bit i nie da się mniej zejść, oczywiście może zużywać pod dużym obciążeniem dwa, trzy razy więcej, obecnie już go nie używam, mam inny serwer pasywny który nie hałasuje
  • Odpowiedz