Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja się boję instalować aplikacje na telefon? (,)
Matko jestem już jednak dziadem i dinozaurem.
Cytując Tadka - "Pora umierać".
Jeszcze do niedawna byłem posiadaczem starego Samsunga (tego z czerwoną obudową, tego solidnego) i zupełnie nie rozumiałem jak ludzie mogą chcieć mieć takie wielkie telefony. Za moich czasów cegły to był obciach xD
W każdym razie z mojego Samsunga mogłem dzwonić więc mi wystarczał i mimo, że mnie stać to nigdy nie chciałem mieć tych wszystkich ajfonów, no nie znalazłem powodów i tyle (albo się boję nowoczesności xD). Nagle Samsung się zepsuł więc postanowiłem zrobić mały krok dla ludzkości ale wielki krok dla Tomy'ego i poszedłem do Media Markt po "nowy" telefon.

Teraz najlepsze:

W sumie korzystam z niego tak jak z Samsunga (czyli tylko dzwonię i smsuje) bo się boje zainstalować jakąkolwiek aplikacje.
Ludzie tak mnie namawiali "Anon zobaczysz tyle możliwości, tyle apek, możesz wszystko jesteś panem świata" - spoko.
Chciałem zainstalować pierwszą lepszą - pomocnik układania diety a ten #!$%@? ofem informuje mnie, że potrzebuje dostępu do:

-Kontaktów
-Galerii zdjęć
-Gpsa
-Połączeń
-Smsów
( ͡° ʖ̯ ͡°)
no #!$%@?...

Po #!$%@? aplikacji dietetycznej dostęp do moich zdjęć i smsów, lokalizaji i całego tego gówna!? Od razu wychodzę z intsalatora. Zainstalowałbym coś innego ale każda apka tego wymaga no #!$%@?.
Powiedzcie mi Mirki jak wy sobie z tym radzicie? Macie na to #!$%@??

Mój starszy ale bardziej postępowy brat mi powiedział - "Świat idzie do przodu młody... Dostosuj się albo nie marudź."

No dzięki bulwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#problemypierwszegoswiata #telefony #szpiegujo #technika #aplikacje #iphone

Czy instalujesz aplikacje, które mają dostęp do twoich osobistych danych?

  • Tak, spoko, niech zdjęcia mojego beniz krążą po świecie nie mam się czego wstydzić xD 40.8% (20)
  • Nie, boję się że jaszczuroludzie i masoni będą śledzić moje ruchy xD 38.8% (19)
  • jestem masonem//sprawdzam 20.4% (10)

Oddanych głosów: 49

  • 3
  • Odpowiedz
@Tomy_Winston_W: ja instaluje a potem ograniczam dostęp aplikacjom, do rzeczy, które są im niepotrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W CM12 jest taka zakładka jak prywatność i tam można wycinać uprawnienia aplikacjom.
  • Odpowiedz