Wpis z mikrobloga

#wroclaw #komputery #laptopy Jest jakiś dobry człowiek co by potrafił rozebrać lapka i wyczyścić chłodzenie (bo się przegrzewa od samej przeglądarki internetowej już więc zakładam że zabrudził się wiatrak) za opłatą oczywiście (moja propozycja 50zł - tyle życzyli sobie w jakichś sklepikach jak ostatni raz potrzebowałem) tylko jest jedno ale potrzebował bym to zrobione w jeden dzień.
  • 23
  • Odpowiedz
@igua: Bym Ci to zrobił, ale jakbyś był w Olsztynie :P Poszukaj jakiegoś tutoriala z demontażem swojego modelu lapka i spróbuj sprężonym powietrzem + wymiana pasty na procku. Wtedy będzie gitarka.
  • Odpowiedz
@Boli: Cholera... Mówisz, że to nie są aż takie gówniane zatrzaski, że się połamią? Może któregoś pięknego dnia zrobię drugie podejście, bo też mocno mi się zaczął grzać. Przydałoby się małe dmuchanko i wymiana pasty...
  • Odpowiedz
@Bimbermaeister: trzeba się postarać żeby je zepsuć, ale to co ci proponowałem to delikatnie odchylać rant obudowy do zewnątrz, bo zazwyczaj te zatrzaski są bardzo krótkie, i dość łatwo je tak odpiąć

myślę że prędzej jakąś śrubkę źle dokręcisz, i w efekcie wypadnie (przynajmniej ja muszę co roku min. jedną jakąś uzupełniać :) )
  • Odpowiedz
@igua: ja już robię takie zadanie, ale dla człowieka, który ogarnia komputery, a nie pracuje w serwisie, to powiem ci, że jeżeli dana osobna nie ma powiązań z serwisem komputerowym/nie robi tego na co dzień/nie ma "elementów" wymaganych do realizacji zadania - to takiej osobie się nie opyla zlecać - nawet jak przerzucisz koszta na zlecającego.

Chodzi tu o termopady/blaszki miedziane. To są tak gówniane elementy - nie wiem gdzie tego
  • Odpowiedz
@patrolez: nie wiem czy tak piszesz że ja po prostu nie rozumiem czy o takiej magii piszesz ale mi raczej chodzi rozkręcenie i wyczyszczenie wiatraka bo chyba() tylko to jest problemem i mam nadzieje że to jutro ogarnę jakoś
  • Odpowiedz
@igua:

ogólnie chodzi o to, że "styki" procka/karty graficznej są zespalane pośrednikiem do głównej rurki odprowadzającej ciepło - jak jest ściśnięte mocno na mikrometry to tam jest pasta termoprzewodząca,

ale ta sama jedna rurka zazwyczaj też jest od razu do karty graficznej "podłączona" czymś grubszym - jest to materiał nasączony substancją dobrze przewodzącą ciepło, ściśliwą (termopad).

I owe rzeczy też czasem trzeba wymienić. Prócz termopadów na GPU też można podnieść przenikalność
  • Odpowiedz
@igua: jakiego masz lapka? Nie mam we Wro niestety zestawu śrubokrętów, jak masz to mogę Ci wymienić termopady i pastę na procku/grafie.
  • Odpowiedz
@Werbel: raczej ważne jest dla mnie żeby był zrobiony w jeden dzień żebym nie był za długo bez internetu. Więc czy dzisiaj czy jutro to nie ma za bardzo znaczenia.
  • Odpowiedz