Wpis z mikrobloga

Jako jeden z głównych organizatorów mirkocraftowego parlamentu ogłaszam wszem i wobec, że:
Wybory odbędą się dzień po zbudowaniu parlamentu.
Do tego czasu prawo odnośnie wyborów i partii oraz niezależnych będą ustalane całkowicie przez m34 czyli mnie. Możecie dawać pomysły i raczej na pewno je zaakceptuje.
W dniu wyborów zostanie spisane prawo wyborcze które ustalam i postuje tutaj: http://www.wykop.pl/wpis/17407709/mirkocraft-uwaga-uwaga-kazdy-kto-chce-utworzyc-par/
Po wyborach to prawo będzie mógł kształtować parlament,
Ordynacja wyborcza :
Są dwa pomysły:
1. Każdy dostaje 5 głosów, jest 30 miejsc, kto zdobywa najwiecej głosów ten dostaje sie do sejmu i aż do 30 miejsca. (chyba to było tak @Programerus popraw mnie jak sie myle
2. Każdy dostaje 1 głos. Próg wyborczy dla kandydatów niezależnych to 2 głosy, dla partii 6 głosów.
Pomysł @kotylizamaslo
Jak ktoś ma inny prosze napisac tutaj pod tym postem
Moje uwagi odnośnie tych 2 pomysłów
1. Żadnych
2. 2 największe partie mają (obecnie) 12 członków i 10 członków, dlatego proponuje próg wyborczy dla partii aż 10 głosów
#mirkocraft
  • 3
Tak, pierwszy pomysł tak wyglądał i uważam go za lepszy ze względu na małą ilość ludzi na serwerze. W drugim przypadku do parlamentu będzie mógł wejść każdy. Natomiast zastanawiam się nad ilością miejsc w parlamencie i ogromną przewagą dużych partii przy tej ordynacji (członkowie tych partii oddadzą wszystkie 5 głosów na siebie i będą mieli zapewnioną elekcję, czego nie można powiedzieć o mniejszych partiach i kandydatach niezależnych.