Wpis z mikrobloga

@Septiusz: Szczerze? Stanowczo ci odradzam. Z telefonami refurbished nie chcę mieć już w ogóle do czynienia. 3 lata temu zamówiłem galaxy s2 refurbished. Czekałem na niego 40 dni. Gdy go dostałem, od razu zauważyłem jego wady. Niedopasowana tylnia klapka, poluzoany obiektyw w aparacie. Poluzowany "home button", zniszczony port jack, cała obudowa mocno trzeszczała, z baterią do dzisiaj mam problemy, telefon się wyłacza w niespodziwanych momentach, a jeśli chodzi o softaware to
  • 0
@MrBanana: właśnie z tego powodu nie chcę kupować na Allegro, bo tam pełno dropshippingu z aliexpress. Twój pewnie szedł prosto z Chin, prawda? Rozejrzę się, bo może Cortland albo inny reseller coś ma...
@MrBanana: chyba cię #!$%@?ło kolego za przeproszeniem, na alli to kupi same składaki a nie ajfona z gwarancja XD chyba ze mowisz o gwarancji chińczyka którego sklep zamkną za tydzień i papier od gwarancji bedzie mógł posłużyć jedynie do wycierania brudnego odbytu XD
@kmicolo: @pieczywowewiadrze: @LuZZiomek: od kiedy jest liczona gwarancja? Są też dostępne na rynku "nówki" ale z pierwszej dystrybucji prosto od operatorów. Nie chcę kupować na allegro, bo nie wiadomo co kupię, a tak przynajmniej mogę obejrzeć, bo jeśli się nie mylę, to refurby mają oznaczenie na pudełku (prawda?).
@Septiusz: tak refurby maja oznaczenie ale prawdziwe refurby i gwarancje od dnia aktywacji 90dni

polskie "refurby" frankensteiny nie maja wcale gwarancji ale i tak napisane ze maja

gwarancja leci od dnia aktywacji 356dni i jest zapisana w systemie apple ale sa rozne warunki gwarancji dla roznych dystrybucji:

w uproszczeniu:

Tzn masz 3 rodzaje iphonow ze wzgeldu na gwarancje

1. iphone z polskiej dystrybucji + serwisowane w PL

2. iphone z zagrnaicznej
@pieczywowewiadrze: dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Krótko podsumowując:
- trzymać się z daleka od refurbów, które nie są sprzedawane przez resellerów
- gwarancja apple działa rok od aktywacji, drugi rok jest odpowiedzialnością sprzedawcy na podstawie dowodu zakupu, ale jeśli sprzedawcą nie był reseller albo premium reseller, to mogą naprawić u janusza zamiast w autoryzowanym serwisie na oryginalnych częściach.
- kupować tylko na fakturę 23%