Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pytanie #pc #video #komputery

Witajcie Mirki mam szybkie pytanko.

Potrzebuje w zasadzie komputerka malego ale czegos co mozna odrazu podlaczyc i bedzie dzialac nie jakies rasbery pi czy inne. To ma byc urzadzenie dla starszyzny :P

Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, z siecia, z hdmi, i dyskiem.

Przejrzalem juz liste odtwarzaczy takich co mozna dostac w Media markcie czy innym saturnie i wszystko fajnie tylko ze to wszystko ma juz jakies wbudowane kodeki a mi nie o to chodzi.

Potrzebuje zeby to dzialalo tak:

- kopiuje sobie przez wi-fi z dowolnego komputera w domu plik z filmem/ Nie istotne czy odtwarzacz bedzie mial wifi wbudowane bo moge sobie tez przewod do routera podpiac to nie problem

- i teraz niezaleznie od tego co to jest za plik czy rmvb, czy mkv czy h.265 czy jaki kolwiek inny kodek tego pliku to musi dzialac jak komputer. W sensie sam sobie zaintaluje ulubiony odtwarzacz i bede aktualizowal kodeki do filmow. Takze tutaj wszystkie odtwaracze jakie widzialem odpadaja. Bo co mi potym ze teraz jest aktualny jak za rok juz nie bedzie? A to ma byc na lata

- podlaczam sobie hdmi do telewizora i ogladam

- ewentulanie fajnie jakby mialo przegladarke internetowa albo aplikacje jakies wbudowane zeby mozna wylo wysweitlic filmiki z vimeo czy yt.

- cena tak do 700zl ?

Czy cos takiego istnieje ? Czy musze sobie poprostu zbudowac jakis mini komputer ?
  • 4
  • Odpowiedz
Jest od groma różnego rodzaju androidboxów (MXIII np) chyba, że interesuje cię coś na Windowsie (Pipo chociażby). Do tego Kodi + wtyczki i centrum multimedialne jest. Z reguły przy urządzeniach tego typu podstawowa konfiguracja przez bardziej ogarniętą osobę wystarczy, żeby potem laik mógł z tego korzystać.
  • Odpowiedz