Wpis z mikrobloga

Mireczki Malineczki, dzisiaj odpalili oficjalną stronę #retropie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla jeszcze nie wtajemniczonych jest to dystrybucja na malinkę oparta na Emulationstation na której można pograć w (prawie) wszystkie retro konsole. Polecam zwłaszcza "dzieciakom" urodzonym w latach 80 lub na początku 90.
#raspberrypi
  • 10
  • Odpowiedz
@d_k_: Jest kilka portów ale nie godnych polecenia. W necie pełno jest romów do konsol, które wgrywasz do odpowiedniego katalogu i możesz grać.
  • Odpowiedz
@d_k_: Typowo romów w RetroPIe nie ma, ale pełno jest ich w Internecie, wystarczy ściągnąć i skopiować do odpowiednich folderów. RetroPie sam je wykrywa. RetroPie posiada również Scrabber, który automatycznie ściągnie okładki, opisy gier z naszej biblioteki. Można również uruchomić wiele rzeczy z MS-DOS, jednak dla wielu gier np. z PSP itp #raspberrypi jest za słabe i nie radzi sobie lub są widoczne opóźnienia uniemożliwiające grę.

Z kontrolerami
  • Odpowiedz
@mattcabb: @thevion: dzięki za info.

@Serghio: Możesz napisać coś więcej na temat tej integracji z osmc? Jakiś czas temu zainstalowałem skórkę, nie pamiętam już nazwy, która miała w menu opcję gier. To o to chodzi?
  • Odpowiedz
@d_k_: Raczej nie, wydaje mi się, że chodzi Ci o wtyczkę do Kodi\OSMC "ROM Collection Browser", która rzeczywiście też umożliwia przeglądanie i uruchomienie gier, jednak przy tej wtyczce trzeba wszystko samodzielnie konfigurować (co nie jest też jakoś bardzo skomplikowane). Wszystko konfigurować tzn. gdy chcesz odpalić gdy z SNES, musisz gdzieś ściągnięty mieć program emulujący te gry i do każdego emulatora należy podać ścieżkę w tej wtyczce. W RetroPie wszystko masz podane na tacy i wstępnie skonfigurowane.

RetroPie to tak naprawdę program EmulationStation (swoją drogą dostęny również pod Windowsa) http://www.emulationstation.org/ zawierający najpopularniejsze emulatory i konfiguracje w formie różnych skryptów itp. Gotowy zestaw - czekający tylko na romy.

Gdy masz już OSMC, gdy chcesz zainstalować RetroPie wystarczy klika komend spod konsoli. I skórka w OSMC/Kodi umożliwiająca uruchomienie polecenia
  • Odpowiedz
@Serghio: dzięki wielkie! Fajnie że mogę to zainstalować w OSMC. Zastanawia mnie tylko kwestia aktualizacji. Rozumiem, że co jakiś czas muszę ręcznie zaglądać na tą stronę i przeprowadzać procedurę od nowa?
  • Odpowiedz
@d_k_: Nie, aktualizację RetroPie można wykonać albo z samego programu, albo z konsoli. Na tej stronie jest tylko instrukcja ze skryptem, który zainstaluje RetroPie obok OSMC, bez kolizji typu, że jak zresetujesz #raspberrypi to zmiast OSMC uruchomi się EmulationStation z RetroPie
  • Odpowiedz