Wpis z mikrobloga

Krótkie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie przygotowuję niezbędne dokumenty aby złożyć wniosek o pozwolenie na broń sportową w WPA Wrocław.
Czy mam odrazu wpłacić i dołączyć potwierdzenie wpłaty 17zł. za promesę na pierwszą sztukę broni? Czy raczej wysyłać bez tego, a jak będzie decyzja to wtedy wnioskować?

@okniarz jak robiłeś?
@uirapuru u Ciebie już coś wiadomo i jak robiłeś?

#pozwolenienabron #bron #projektdedal
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vicking: moj wywiad u dzielnicowego przeleżał dwa tygodnie, dzisiaj/jutro spodziewam sie decyzji, ale nie widzę powodu, dla którego miałbym nie dostać, więc za promesy dopiero teraz wpłaciłem, kwitki druknąłem i czekam na telefon od Pani Basi ;) Wysyłaj na razie bez kasy i podań o promesy - na podaniu i tak musisz podać nr decyzji, jak zrobisz przelew, to nic to nie zmieni, po prostu do promes dołączysz dowód przelewu
  • Odpowiedz
@uirapuru: A we wniosku rozpisywałeś:
- bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm, 2 szt.
- centralnego (...), 2 szt

Czy wypisałeś i na koniec podsumowałeś, że w łącznej ilości sztuk np. 6?
  • Odpowiedz
@vicking: zasadniczo WPA spytane o zdanie w kwestii promes odpowiada, że podanie wolno Ci złożyć jak już będzie podpisana decyzja. Ja posłuchałem. Ale są tacy, co mieli tę wykładnię w dupie, złożyli wnioski o promesy z podaniem i odebrali je razem z decyzją.

Więc morał jest taki, że jak Ci się śpieszy to składaj wniosek o promesy już teraz. Nie mają prawa odmówić Ci przyjęcia wniosku. Jak napiszesz, że wnosisz
  • Odpowiedz
@uirapuru: @ppqa: Dzięki za odpowiedzi!
ppqa, przy okazji - ze swojego USP tylko tarczówkę czy dynamikę też ćwiczysz?
USP mi się podoba, przemawia za nim jakość, niezawodność. Sam głównie chciałbym iść w dynamikę i zastanawiam się czy kupić zwykłego USP czy raczej Customa jak Twój. Tylko przyrządy celownicze są do wymiany u Ciebie?
  • Odpowiedz
@vicking: hmm, wiesz co, ze mnie jest kiepski "sportowiec" tak prawdę mówiąc. ;) Mam broń raczej dla samego faktu posiadania, a startuję sobie hobbistycznie tylko w jednej, niszowej konkurencji.

Tak stricte sportowo to obawiam się, że USP jest bronią typowo "do niczego" - do dynamiki są lepsze pistolety (Walther PPQ np.), do tarczy tym bardziej (prawdziwa broń tarczowa jest w kalibrze .32 S&W).

USP kupiłem, bo mi się podobał i zawsze chciałem go mieć. Dodatkowo trafiła się
  • Odpowiedz
@ppqa: Ciągle wertuję sieć w poszukiwaniu opinii nt wykorzystania USP w dynamice. Z tego co poczytałem na forach amerykańskich ludzie dalej korzystają i nie narzekają.
Faktem jest, że fajnie jest mieć też coś co Ci się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczę jeszcze, wcześniej postaram się gdzieś we Wrocławiu dobrać się do tej broni i przestrzelać, zobaczyć jak leży w dłoni.
  • Odpowiedz
@vicking: @ppqa: a widzisz, kierowałem sie druczkiem podania o promesy, gdzie w moim wydaniu jest miejsce na numer pozwolenia ;) btw: usp fajne, ale bardziej podobało mi się sfp. mimo wszystko, ide w glocka, jak zwierze. ale sfp mi sie wciąż śni. na drugim miejscu xdm, strzelałem w sobote.
  • Odpowiedz
@uirapuru: SFP9 jest fajny, ale moim zdaniem nie ma podejścia do Walthera PPQ. Dla mnie ten pistolet jest jakiś... niedokończony.

Niestety PPQ jest dużo droższe i gorzej dostępne, stąd mało się o nim słyszy (w Polsce).

P.S.: nie zmienia to faktu, że brałbym SFP9 zamiast Glocka :-P
  • Odpowiedz
@uirapuru: @ppqa: Ja z kolei klocka w łapach nie miałem ale jest taki kwadratowy strasznie i jakoś mi nie podchodzi.. ;)
A SFP9 mógłby być, też chcę go przestrzelać, pomacać, obejrzeć.
Jakoś sobie wymyśliłem, że na dzień dobry chciałbym mieć pistolet kurkowy z bezpiecznikiem. Tak o.. ;)
  • Odpowiedz
@uirapuru: Walthera (Manurhina) PP też mam i polecam, fajny pistolet. Mój jest z 1958 roku i trzyma się świetnie. Sam już przepuściłem przez niego prawie 1000 kulek.
  • Odpowiedz
Wniosek złożony na 5 szt.: 1x karabin bz; 1x pistolet bz; 1x karabin cz; 1x pistolet cz; 1x gładkalufa + 20 szt. na kolekcjonerskie przy czym mam donieść papier uzupełniający uzasadnienie dla takiej ilości na kolekcjonerkę.
Zaraz coś się naskrobie i jutro doniosę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do promesy to poczekam na decyzję i wtedy złożę na spokojnie. Jak ma być za miesiąc to będzie początek maja,
  • Odpowiedz
@vicking: chyba rozsądna liczba. Ja na sportowe mam 2 BZ + 4 CZ, na kolekcjonerskie 10 bez podziału.

A pytałeś o wniosek o promesy i dostałeś taką "radę", czy sam z siebie postanowiłeś poczekać?
  • Odpowiedz
@ppqa: Co do promes to sam postanowiłem tak zrobić. Po krótkim namyśle, nie śpieszy się. Przy założeniu, że do 6 maja będzie pozytywna decyzja i jeżeli uda się dostać do WPA do tego dnia, oczywiście w dniach i godzinach ich pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) składam wniosek o promesę, a sam udaję się na 2 tygodniowy urlop. Przed wyjazdem zamawiam szafę z zaznaczeniem, że jak wrócę
  • Odpowiedz