Wpis z mikrobloga

Witam, jest może na sali posiadacz Asusa K53/X53SV? i5 2430m + GeFroce 540m. Przez pewien czas miałem problemy z chłodzeniem, niedawno je wymieniłem + położyłem nową-starą (starą, w takim sensie, że już trochę czasu mam tę tubkę) pastę Zalmana, ale wypadałoby temperatury zweryfikować, bo wydaje mi się, że dość głośno mimo wszystko chodzi. Mógłby ktoś na parę dobrych minut włączyć OCCT + pochwalić się wynikami? Głównie chodzi o temperatury CPU i GPU tak w stanie bezczynności jak i obciążenia + prędkość obrotowa wentylatora. Testy dla zrównoważonego trybu zasilania.

U mnie to wygląda mniej więcej tak:
Spoczynek (A w zasadzie odpoczynek po testowaniu OCCT):
CPU: Po nagrzaniu się nie schodzi poniżej 55 stopni, częstotliwość waha się od 800MHz, przez 2GHz, 2.4GHz, 2.8Ghz a na chwilę nawet do 3.0Ghz. Zaraz po uruchomieniu komputera - 45-55 stopni, ale jeżeli nie był wcześniej nagrzany to zejdzie poniżej 50.
GPU: 52-53 stopnie Celsjusza.
2300-2800RPM.

Obciążenie, czyli w trakcie OCCT:
CPU: 85-89 stopni Celsjusza, 4000-4200RPM. Procesor w zasadzie cały czas w trybie turbo pracuje z 2.4Ghz na 2.8Ghz .
GPU: Max temperatura: 80 stopni.

Włączenie testu samej grafiki to automatyczny walkower, to znaczy jak GPU zostaje wykorzystane w 99% to procesor automatycznie schodzi do 800MHz, bez względu na temperaturę.

No i ostatnia rzecz: 15minutowy deathmatch w CSGO, 100-110fps, CPU temp max 91 stopni, GPU 82 stopnie, wentylator też w okolicach 4200RPM. Oba rdzenie pracują przy częstotliwości 2.8Ghz.

Ktoś to może zweryfikować? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Zawołam: #komputery, #laptopy, #pcmasterrace i może @naprawalaptopow coś napisze na ten temat.
kcp93 - Witam, jest może na sali posiadacz Asusa K53/X53SV? i5 2430m + GeFroce 540m. ...

źródło: comment_kC62polwLCVLic7mZhrcqKJgNqfNX53S.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@kcp93: ogólnie k53 to piekarnik, mam wersję z amd a6 3420m i 7670m i też temperatury są duże, a akurat to że ci takty schodzą to kwestia tego że takty turbo są inne dla jednego rdzenia i dla dwóch i pewnie nie masz ustawionej wysokiej wydajności
  • Odpowiedz
@kcp93: @MaddoxX1911: mam asus asus x54l, nowy uklad bo stary padl i pasta w tescie occt przy obciazeniu grafiki + procesor to praktycznie osiagam max 85/86.

pasta tez moze dopiero dostac swoje wlasciwosci po dogrzaniu, ale przy laptopie to inwestowalbym w dobra paste, ostatnio kupilem badziewie to temp lekko obciazona 82
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: tak, tak, wiem, nie mam problemu z tym, że są różne taktowania, w zasadzie nie zależy mi na maksymalnej wydajności, dlatego nie widzę przeciwwskazań do tego, żeby właśnie nie pracował sobie po załadowaniu strony etc z tymi 800MHz. głównie chodzi mi o temperatury w tym modelu właśnie przy podobnych ustawieniach.

@Solitary_Man: Ile mniej więcej trwało wygrzewanie pasty? Robiłem go nieco ponad tydzień temu, ale miałem wrażenie, że zaraz po
  • Odpowiedz