Wpis z mikrobloga

Czekając ostatnio na autobus, zauważyłem po drugiej stronie ulicy budynek z symboliką wydaje mi się że masońską. Znalazłem krótki wątek na skyscrapercity i podobno przestał on pełnić funkcje dla tego stowarzyszenia w latach 70. Poniżej symbolu widnieje napis po łacinie " Audi Vide Tace ", który jest częścią pełnej łacińskiej sentencji " audi, vide, tace, si vis vivere in pace " oznaczającej "słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju". Ot taka ciekawostka, spotkaliście się na wyspach z podobnymi miejscami? Jeśli posiadacie nieco więcej info na temat dokładnie tego symbolu to chętnie poczytam. Ciekaw w sumie jestem jak do tej kwestii podchodzi się w #uk :)

Zdjęcie we wpisie zrobione przeze mnie, w komentarzach wrzucam z tego samego miejsca znalezione w internecie.

#ciekawostki #fotografia #newcastle #masoneria
GhostxT - Czekając ostatnio na autobus, zauważyłem po drugiej stronie ulicy budynek z...

źródło: comment_oYmQBeIrBAtkTuksqdI3sU4Ws0hndqfM.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Audi Vide Tace ", który jest częścią pełnej łacińskiej sentencji " audi, vide, tace, si vis vivere in pace " oznaczającej "słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju".


@GhostxT: Ciekawe, tylko co to oznacza, jaki jest kontekst? Nigdzie w necie nie mogę znaleźć wyjaśnienia, z reguły sentencje nic mądrego nie przekazują i nie są tak oczywiste, jeśli nie wiadomo w jakiej sytuacji padły.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wezsepigulke: a ktoś powiedział że odkryłem? Już nie przesadzaj że w każdym mieście w Europie takie loże były lub są. Weź se pigułkę lepiej bo ciekawi mnie po prostu ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GhostxT: ciężko coś znaleźć na szybkiego w necie, poza tym, że ca 1869r i był siedzibą masonów. Musiałbyś pogrzebać w zbiorach w samym NC. W Londynie jest kilkanaście budynków zaprojektowanych przez Nicholasa Hawksmoora, po wielkim pożarze miasta w XVIIw. Przeplatają się elementy pogańskie i masońskie na kościołach, gość nazywany był architektem diabła, dużo fajnych rzeczy można na jego temat poczytać, polecam zobaczyć na żywo jego prace. O tym i o
  • Odpowiedz