Wpis z mikrobloga

@Karowack: w C++ można wszystko pisać, trudno powiedzieć... jak dadzą ci jakieś Visual C++ albo Qt to w sumie jak inny język, ale jeżeli napiszesz własny OS to dasz się radę przestawić w tydzień na cokolwiek, rób to co teraz chcesz lub musisz - na pewno nie marnujesz czasu. :)
@mateusza: dlaczego tak uważasz? Twierdzisz, że moje pytanie jest głupie? Zadałem je bo nie mam żadnego doświadczenia na rynku pracy, póki co to tylko mogę programować to co się sam nauczyłem.
@Karowack: Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem system operacyjny. Ale jeżeli mówisz o ASMie to raczej chodzi ci o jądro systemu operacyjnego niż przykładowo jego wywłokę graficzną. Odpowiedz jest w tedy jest jeszcze trudniejsza, bo to zależy co rozumiesz przez "pisanie aplikacji w cpp". Jeżeli chodzi tylko o jakąś optymalizację tych programów pod konkretny system, który będziesz rozumiał jak działa to na pewno ci pomoże (w każdej normalnej firmie nawet małej
  • 0
@lionbest: miałem na myśli jądro w asmie a reszta cpp, chciałbym to zrobić aby zrozumieć jak działają systemy. nie dał bym sobie programować jakiś high level w momencie kiedy nie wiem co dana funkcja robi z komputerem. co do pisania aplikacji wysokopoziomowych i wyższej matematyki to myślę że mam jeszcze czas a matmy sam nie ogarne nie znając podstaw (1 technikum here nawet trygonometrii nie było jeszcze). a jeśli chodzi o
@Karowack: Odpowiem ci tak, jeżeli nie chcesz programować jakiś mikrokontrolerów, to zapomnij ASMie, zapomnij o jądrach, o sterownikach, generalnie o pisaniu niskopoziomowo. #!$%@? zadanka z olimpiady, ucz się matematyki oraz fizyki, aby dostać się na dobre studia.
Jeżeli jednak wolałbyś zostać bliżej sprzętu to w chwili obecnej więcej ci przyniesie gra w TIS-100 niż próba zabrania się za pisanie systemu nawet do jakiś dobrze opisanych mikro kontrolerów.
Jeżeli jednak połączysz jedno
@lionbest: Miło poczytać kogoś, kto się na tym zna :) Dzięki mireczku, obczaję zarówno TIS-100 jak i zacznę ogarniać coś więcej w kwesti właściwego programowania. Czy myślisz że warto najpierw c++ sobie ogarnąć w dobrym stopniu, czy może lepiej nauczyć się np. pythona albo lispa żeby nabrać trochę więcej wszechstronności?

PS. dzięki, że poświęciłeś swój czas, żeby mi nieco napisać nt. programowania. Nawet nie wiesz jak bardzo to doceniam ( ͡