Wpis z mikrobloga

#email #gmail #it #informatyka
Na jakiej zasadzie działa Google Apps dla Firm? Mam pocztę w własnej domenie. Przychodzi mi na nią masa spamu. Czy jak bym się podpiął pod Google, to wiadomości leciały by przez ich mechanizmy antyspamowe? Co wtedy z moją aktualną pocztą (na superhost.pl jbc)?
  • 7
@lmateusz: To jakie gmail, z który trzeba pałcić, ale masz więcej mozliwości zarządzania pocztą, atakze usługami, które działają w oparciu o domenę na którfej masz pocztę.
W przypadku wielu kont pocztowych (użytkowników), robisz sam sobie grupy itd.
Dodatkowo wszyskto masz w chmuerze, a nie na swoim komputerze.
Dodaktowo możesz częściowo zarzadzać także telefonami android, które podpinasz do takiej domeny.
@lmateusz: Dokładnie tak jak mówi @Supaplex z kilkoma dodatkowymi szczegółami:

-Konsola administracyjna do zarządzania pozostałymi skrzynkami
-30gb na skrzynkę w usłudze chmurowej
-Pakiet aplikacji biurowych (Google Docs)
-Oczywiście mail we własnej domenie
-Kalendarz współdzielony, który ułatwia organizacje pracy w firmie
-Dostęp w trybie offline
-Support w przypadku awarii

Co do filtru antyspamowego jest on zdecydowanie bardziej "rygorystyczny" :)

P.s. nie ukrywam, że zajmuje się sprzedażą Google Apps For Work :) daj
@tomblake: A wiesz, czy jak podepnę się pod to google apps, to skończy się lądowanie moich wysyłanych wiadomości w folderze spam u odbiorców? Rzadko, ale czasem się tak dzieje.
@lmateusz: limitem dziennym wysyłki mailowej jest 2000 wiadomości dziennie. Jeśli nie przekroczysz tej sumy to twoja "wiarygodność spamowa" wzrasta z czasem około kilku tygodni.

@Supaplex: cena to standardowo 3,33 euro za użytkownika, czyli tyle samo co bezpośrednio od Google'a lecz z tą różnicą, że masz łatwiejszy dostęp do supportu (jest on bezpośredni z naszej strony). Jeśli chodzi o inne ceny to tak jak mówisz, zniżki istnieją przy zakupie większej ilości
@Supaplex: byłbym bardzo wdzięczny za przeniesienie rozmowy na kontakt mailowy, będzie łatwiej nam porozmawiać na ten temat. Będziemy mogli już poruszyć wszystkie kwestie zarówno cenowe, techniczne jak i porozmawiać językiem korzyści. ;)

napisz na mateusz@flyonthecloud.com