Wpis z mikrobloga

jak to jest z tymi Warnami probuje do #eu4achievementchallenge Wołochami i chyba przestalem rozumiec zasady dzialania tego mechanizmu.

Czy jak kebab daje warna mnie i daje warna serbii to jesli ja zaatakuje serbie to kebab ma CB? Czy wtedy jest wykluczenie?
Czy warny dzialaja tlyko na moich sasiadow z ladu czy dzialaja tez na sasiadow morskich (1 akwen wodny ode mnie)?

Ponadto pochwale sie, ze wczoraj wieczorem to mi weszla gra okrutnie. W pierwsze dwa lata zwasalizowalem serbie i bosnie, w pierwsze 20 anektowalem ich. Ponadto wypadl mi ruler 4/5/6 i wpadl 3 gwiazdkowy general 100 AT. ( ͡° ͜ʖ ͡°) po 40 latach udalo sie odzyskac 2 prowincje utracone na rzecz kebaba i zdobyc jeszcze 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) po 50 latach udalo sie zdobyc sojusz z Polska i wprowadzic wladce z mojej dynastii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) w takim tempie to basen morza czarnego bedzie przed 1600 rokiem.


#eu4
  • 14
@Redesekrator: a nie jednak masz racje. Nie moge jego sasiadow atakowac.

kolejne pytanie czy warna sie dziedziczy? W sensie wypowiadam wojne krajowi niesasiadujacemu z kebabem ale, ktory ma sojusznika sasiada wobec kebaba to jak klikne, ze chce pelna wojne z obydwoma to warn moze zadzialac?
@Bigby: wiem, przerabialem to kilkanascie razy. Niestety warn od ottomanow blokuje wszystko. Bierzesz dwoch wasali i modlisz sie o spokoj z kebabem. Oczywiscie wasale LD 100%, ale idzie zbić po paru latach ponizej 50% . Wojne oczywiscie wygraly za mnie wegry, ktorym obiecalem slavonie.