Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabeleczki jest sprawa ... potrzebuje niewielkiej pomocy, chciałbym zrobić Hip-Hopowy TRAP, ale nigdy wcześniej nic takiego nie tworzyłem, jakieś rady, przykłady, porady, itp? Jakieś konkretne muzyczne fragmenty tego właśnie gatunku - Tak żeby się osłuchać , jakie tempo, charakterystyczne cechy i takie tam ważne ten tegezy, które mogą mi pomóc w ogarnięciu tego tematu?

#tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki #trap
źródło: comment_bBVOiWdJPpFDxtjLYSILMZAYh0HsDnPa.jpg
  • 11
@djzidane:
Idąc najbardziej stereotypowo:

1) 808
2) cykający hh na 1/16 1/32 1/64
3) lekki werbel (808)
4) 808
5) stopa z długim wybrzmieniem i do OPORU kompresji
6) basu nie potrzeba, masz stopę
7) na przejściach clapy
8) debilnie prosta melodia w refie
9) 808
10) w tle murzyńskie przyśpiewki "yea" "what"
11) tempo 60-80 (imo)
12) nie zapomnij o grubych trąbach
13) 808
14) wpisz TRAP TUTORIAL na jutubku
@djzidane: Trochę dziwne pytanie, jeżeli czegoś nie wiesz to robisz research, szukając sam dowiesz się 1000% więcej niż wszyscy razem tutaj bylibyśmy w stanie opisać, w dodatku szybciej. Wchodzisz na YouTube, wpisujesz "Trap 2015", czy tam "Trap 2016" i masz autentyczne kompilacje z milionami odsłuchań. Analogicznie do każdego innego gatunku muzycznego. ;))
@NeXIcE: Właśnie robię research o którym wspomniałeś, wykopowi producenci to bardzo dobre źródło informacji tzw. nie oczywistych, wiadomo kto pyta jest głupcem przez 5 minut, kto nie pyta pozostaje nim do końca, dla mnie to nowe terytorium (nieodkryta ziemia niczyja), mogę, coś pominąć, czy czegoś nie wiedzieć i sam research zajmie mi więcej czasu wgrzebaniu się w różnych niuansach i szczegółach niż powinien.
@djzidane: Robisz takie coś (może średnio to typowy trap), zaliczasz 400 000 000 milionów odsłuchów na Youtube i spełniasz moje marzenie wyjazd do USA, robienie beatów z ziomkami, imprezy i szwędanie się.

Fetty Wap - Trap Queen (Official Video) Prod. By Tony Fadd