Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w kalkulatorach ubezpieczenia AC wychodzi stawka na takim poziomie że jej suma po 3-4 latach wynosi tyle ile wartość samochodu? Czy naprawdę ubezpieczenie AC jest tak drogie czy jednak źle patrzę?

#pytanie #ubezpieczenie #ac
  • 10
  • Odpowiedz
@damianooo5: Zależy jaki kalkulator, czy podałeś prawdziwe dane i przede wszystkim jakie to jest auto :) Jak chcesz wypasiony pakiet dla samochodu starszego niż 10 lat to całkiem możliwe, że tak wychodzi :P
  • Odpowiedz
@damianooo5: ciężko Mireczku powiedzieć. 5-10-15 tys zł.? Wszystko zależy od kilku parametrów bo sam samochód to nie wszystko. Jest jeszcze kierowca, miejsce i historia Bonus Malus. Jeżeli dodamy do tego różne ficzery typu ochrona zniżek itp. to też może zmienić dużo.
  • Odpowiedz
  • 2
@damianooo5: Zależy jaki zakres i oczywiście firma. Ale dla takiej wartości auta można znaleźć coś konkretnego pi razy drzwi za 5 tys. zł. Liczyłeś składki może na naszej porównywarce? Jakby co to https://mfind.pl i po przeliczeniu rzuć link do wyników na priv i sprawdzimy za ile można coś fajnego znaleźć :) PS numer tel nie jest wymagany, chyba że chcesz oferty od 2-3 ubezpieczycieli dodatkowo :)
  • Odpowiedz
@mfind: sprawdziłem u was i tym razem wyszły rozsądne oferty takie jak podał wcześniej @fromasz56

Co do waszej porównywarki to mam małą uwagę. Nie spodobał mi się komunikat który pojawił się po zaznaczeniu opcji o rezygnacji z podania PESELu:

Uppps! Będziesz o ok. 5 minut dłużej wypełniać formularz i odpowiesz na kilka trudnych pytań. Podając PESEL sprawdzamy za Ciebie zniżki i historię szkód. Ale jeśli wolisz dłużej i trudniej...
Trochę zalatuje
  • Odpowiedz
  • 1
@damianooo5: Trochę szantaż faktycznie, ale to dlatego, że podając Pesel składka jest weryfikowana w UFG i dzięki temu później nie ma niespodzianek, że składka skacze przed zakupem o kilka stów w górę (i tym samym leci opinia że jesteśmy do d... ;) ) Nie martw się po podaniu pesel nie nabierzemy na Ciebie chwilówek ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz