Wpis z mikrobloga

@wymarta: Bedzie trudno w tej cenie coś dobrego znaleźć. Do ścian z wielkiej płyty jedynie udar pneumatyczny, i dobre wiertło, np hilti do betonu zbrojonego. Zwykle wiertarki, np zielony bosch, spalisz prędzej. Chyba ze nie musi być na cale życie, to jakiś mcallister z brico, ale koniecznie sds.
  • Odpowiedz
@wymarta: dowolna młotowiertarka, nawet mała, może być noname, byleby miała uchwyt typu SDS+ (nie RDS), wiertła też nie muszą być wtedy markowe, do sporadycznego wiercenia nawet te za 5zł przy młotowiertarce dają radę. Oczywiście muszą to być wiertła też z chwytem SDS.

Dobre młotowiertarki za nieduże pieniądze bywają w Lidlu (dawno już nie było, więc tylko patrzeć), bywają też w Biedronce i po hipermarketach. Nie kupuj zielonego Boscha, bo kupujesz
  • Odpowiedz
wiertła też nie muszą być wtedy markowe, do sporadycznego wiercenia nawet te za 5zł przy młotowiertarce dają radę

Raczej na wiertłach nie ma co oszczędzać bo potrafią dać więcej niż dobra wiertarka.
@Jarek_P:
  • Odpowiedz
@nico112: w przypadku młotowiertarki i wierteł o takich średnicach, jakie najprawdopodobniej będzie używać wymarta zapewniam Cię, że nie ma to żadnego znaczenia. Budując dom (temi rencami) wierciłem setki otworów fi6, zajechałem ileś wierteł, zarówno markowych, jak i tanich i szczerze mówiąc nie widziałem większej różnicy, przy młotowiertarce z energią udaru 3J wierciły nawet wiertła z urwaną już płytką widiową.
  • Odpowiedz
ok dzięki Wam.


@wymarta: luz. Z tego, co widziałem to ta sugerowana przeze mnie to jest droższa niż Twój limit, ale przeżyła remont u mnie w mieszkaniu w dwa lata temu i działa (blok z żelbetu).
  • Odpowiedz