Wpis z mikrobloga

Odnośnie 3-pasmowych jezdni i uporczywej jazdy środkowym pasem (jak pisałem w komentarzu). Wrzuciłem na YT filmik z krótkiej jazdy taką drogą. Jak widać prawy pas jest praktycznie pusty, a najbardziej zajęty jest środkowy.

Film z warszawskiej S2 w okolicach Okęcia.

Wołam @roghatt, @marc1027, @zarazusuwamkonto, @data7, @sireplama, @stern24

#januszekierownicy #kierowcy #dvr #samochody #warszawa
sowiq - Odnośnie 3-pasmowych jezdni i uporczywej jazdy środkowym pasem (jak pisałem w...
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sowiq: też często to spotykam i wyprzedzam wszystkich prawym pasem. Czasem zdarza się, że środkowy jest mocno zapełniony, a na prawym nic. Wtedy już w ogóle nie ogarniam co oni #!$%@?ą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sowiq: Jazda środkowym pasem jest najmniej inwazyjna dla innych kierowców, nie musisz zwalniać jak ktoś przed tobą zjeżdża i kierowcy włączający się do ruchu mogą bezpiecznie wjechać na drogę z pierwszeństwem, ja zawszę jeżdżę środkowym pasem.
  • Odpowiedz
@Merkava: #!$%@?, na 3-pasmowej drodze z oddzielnymi pasami do zjazdów musisz zwalniać, bo ktoś przed Tobą zjeżdża? WTF?! Jedyne co mi przychodzi do głowy to że siedzisz ludziom na zderzaku i musisz hamować jak tylko ktoś zwolni.
  • Odpowiedz
@sowiq: Co do filmiku - nic odkrywczego ( ͡º ͜ʖ͡º) Za taki stan rzeczy winię wielkomiejskich kierowców, którzy myślą, że S2 czy S8 to tak jak kolega @Merkava pisze - Grochowska lub Jagiellońska
  • Odpowiedz
@data7: Wiem, że nic odkrywczego. Ale wkurza mnie to niemiłosiernie. Może jakaś akcja uświadamiająca "kierowców"?

Zauważyłem, że akcje na temat jazdy na suwak przynoszą efekty. Ostatnio na trasie, przy remoncie na lewym pasie ludzie prawidłowo jechali do końca pasa. Ale oczywiście na CB odezwał się jakiś burak "Blokować tych cwaniaków na lewym!" Ktoś mu od razu zripostował "Mózg se zablokuj" i się akcja skończyła. Może to samo da się osiągnąć
  • Odpowiedz