Wpis z mikrobloga

Ok - czasami czytam komentarze na Onecie. Średnio tak 1-2 razy w tygodniu. Zawsze są totalnie propisowskie, przeciwne PO/Nowoczesnej/lewactwu itd. Dziś z ciekawości sobie zajrzałam pod artykuł o wygwizdanej Szydło - szok, pojazd po PiS totalny. Wszystkie inne artykuły z działu polityka to samo. W każdym komentarzu Kaczyński, terror, zamach na demokrację. Jak to jest możliwe? W ciągu kilku dni zmiana o 180 stopni?
Aż to posprawdzałam i dla przykładu
19 stycznia - o debacie w PE - komentarze proPiS
23 stycznia - manifestacje KOD - proPiS
25 stycznia - artykuł o PiS i KE - wszystkie komentarze proPiS
26 stycznia - artykuł o Lisie - nadal proPiS
1 dzień przerwy i:
27 stycznia - artykuł o Beacie Kempie i KOD - wszystkie komentarze antyPiS.
28 stycznia - artykuł o Dudzie - wszystko antyPiS
dziś artykuł o Czuchnowskim - wszystko antyPiS, mimo że w artykule sprzed kilku dni o wyjściu Czuchnowskiego z TVP wszystkie komentarze były proPiS.

Czy to jest ta osławiona "walka" klakierów? Tzn. czy to możliwe, że te wszystkie komentarze są nabijane przez internetowych pachołków zatrudnianych przez PiS albo PO/Nowoczesną i teraz druga opcja zyskuje przewagę? Bo nie wiem jak to wytłumaczyć, 1 dzień i totalna zmiana. Zdumiewające zjawisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#onet #polityka #pis #nowoczesnapl #po #pytanie
  • 5
@lucciola: Niestety, tak działa propaganda XXI wieku w nowych mediach. Kiedyś były plakaty i rozbione z rozmachem filmy, a dzisiaj mamy memy, filmy na youtube i komentarze pod artykułami czy też same portale internetowe/artykuły będące również kanałami propagandy określonych środowisk politycznych.