Wpis z mikrobloga

Wstaw swoje fotki ekspercie, chętnie porównamy

@1Jurko: ooo! Widzę, że to ty należysz do tej ekstra elity ekspertów, która jednocześnie jest reżyserami filmowymi, aktorami, grafikami, muzykami, programistami, menedżerami, pisarzami, zawodnikami sportowymi wszystkich sportów itd., itp, bo inaczej przecież nie krytykowałbyś niczego, jeśli nie potrafisz tego zrobić lepiej?

Gratuluję żenującego podejścia do tematu i wszelakich form krytyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@simperium: Dlaczego żenujące? Widzę fajnie zrobione zdjęcie i ktoś pisze że jest ono spieprzone więc to chyba normalne oczekiwać że wstawi prawidłowo wykonane zdjęcie. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale założyłem że ty nim jesteś skoro twierdzisz że zdjęcie jest nieudolne.
  • Odpowiedz
Dlaczego żenujące?

@1Jurko: dlatego, że logika twojej wypowiedzi jest taka, że nie wypowiadasz się nt. obejrzanego serialu / filmu, ponieważ w życiu takiego nie nakręciłeś. To oznacza, że sam sobie zamknąłeś usta na wypowiadanie się na 99% tematów, łącznie z opiniowaniem, czy chleb, który zjadłeś był dobry. (jeszcze niżej napisałem więcej)

Wystarczy zmienić podpis fot na grafika i już problem znika.

@HitmaNeK_: Spartaczone jest blurowanie, gdzie nieudolnie rozciągnięto efekt za
  • Odpowiedz
@simperium:
To zdjęcie jednak pokazuje, że podoba się ludziom. Widzę je z 3 lub 4 raz na mikroblogu.

Miejscówka fajna, zdjęcie byłoby znacznie lepsze, gdyby ktoś nie używał narzędzia, którego nie zna (czyli photoshopa). Trzeba było robić sobie rozmycie aparatem, albo całkowicie z tego zrezygnować na rzecz innego kadrowania, etc.

Lepsze dla kogo? Dla osoby o innym guście oczywiście. Osobom, które mają doświadczenie i preferencje odnośnie obrazu może przeszkadzać to co
  • Odpowiedz
@simperium: popieram Cie w 100% (i co do zdjęcia i co dotego typa co chce lepsze zdjęcie), odrzuca mnie okropnie takie manipulowanie zdjeciem, najgorsze jest to ze wielu osobom to sie podoba takie rozmycie poza centrum obrazu
ten sam gosc chyba (bo poznaje kadr) zrobił to zdjecie z takim sztucznie wklejonym padającym śniegiem, oczywiście #!$%@? na ekranie padającego śniegu ze zamieć w USA teraz to pikuś a na schodach, poręczach, chodniku
  • Odpowiedz
Jak widać ponad 70 osobom się spodobało więc nie ma co paniki siać :)

@HitmaNeK_: ależ nie sieję paniki, zwracam uwagę na to, że zmarnowany jest potencjał foty ze względu na nieudolny efekt.

Właśnie dzięki temu, że jest maźnięte ten senne rozmycie, fotka wyróżnia się od setek innych

To może napiszę tak: koncept zdjęcia: 8/10, wykonanie 0/10 - prościej? ;)

ponad 70 osobom się spodobało

kupa podoba się muchom, ale to
  • Odpowiedz
@simperium: sztuczne rozmywanie bardzo rzadko wychodzi dobrze, trzeba się srogo namęczyć przy takim zdjeciu, albo mieć jakieś prostsze zdjęcie. to byloby mega bez rozmycia, nawet jakby to zrobil bardzo profesjonalnie to całość zdjęcia jest dobra a to rozmycie niby ma wskazywać jakiś główny element ktorego tutaj nie widze, juz lepiej jakby tam w oddali mgły dorobił i łatwiej i tez by klimatu dodało
co do tego ze tyle osob to lubi
  • Odpowiedz
@simperium: Ja doskonale wiem o co Ci chodzi... ale argument z kupą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu można się w drugą stronę skierować, gdzie odpowiednio duża grupa ludzi i uśrednienie ich odpowiedzi da wynik bliższy rzeczywistości niż opinia eksperta*


Mi zdjęcie podobnie jak u @daczka92 w kwestii kolorów się podoba. I żeby już nie drążyć dyskusji zgadzam się z Tobą. Dało by się lepiej zrobić, ale dramatu
  • Odpowiedz
@wujekmundek: Spoko zdjęcie, prawie jak po grzybkach zapitych dwoma butelkami absyntu. Niektórym to się nie powinno zezwalać na robienie zdjęć. Choć w sumie zdjęciem to ciężko nazwać. Później inni nie świadomi kopiują ten styl kiczu i syfu bo uważają to za "artyzm".
  • Odpowiedz