Wpis z mikrobloga

@Mikunda: A dostałeś info już jakieś z UC? Czy zastanawiasz się jak to będzie? Ja zauważyłem, że wszystkie paczki z Chin miały wpisaną i tak niższą wartość niż za nie płaciłem.

Ogólnie cło liczy się od wartości paczki + koszty wysyłki i na to wszystko nachodzi VAT. Mogą prosić o udokumentowanie ile zapłaciłeś (jeśli uznają, że wartość się nie zgadza).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kazaaa: Szukam ludzi z doświadczeniem w zakupach na granicy opodatkowania aby dowiedzieć się jak w praktyce UC traktują przesyłki. Teorię znam, nie potrzebuję wykładów.
  • Odpowiedz
@Mikunda: To czekaj grzecznie co się stanie, a nie masz ból dupy. Jakie ma znaczenie co mirki o tym myślą? A skoro wiedziałeś za ile zamawiasz to po co ten lament? Co teraz to zmieni?

Jakbyś się odrobinę wysilił to byś znalazł informację, że to nie zależy to od miasta w którym jest UC czy takiej a srakiej wartości paczki. Dostawałem z Chin różne zakupy z przedziału 50-100$ i nic nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kazaaa: gdzie ty masz lament i ból dupy? I jak grzeczniej? Obraziłem cię gdzieś? Jeżeli tak to przepraszam chociaż jakoś nie widzę tego momentu.

Zadałem pytanie potem je uściśliłem. UC jednak ma znaczenie bo sprawa jest mocno uznaniowa, raz urzędnik powie płać a raz nie.
  • Odpowiedz
W teorii VAT za zamówienia płaci się od 45 EUR


@Mikunda:

w teorii, to placi sie od 22EUR (TAK! taki jest oficjalny limit zwolnienia przy zakupach), a ze mamy milych celnikow, to zwykle przymykaja oko do 45EUR (czyli do limitu na prezenty).
  • Odpowiedz
@Mikunda:
Nie uraziłeś mnie, ale prosisz o pomoc/opinię a ciśniesz teksty, że "nie potrzebujesz wykładu", choć braki jak widać masz, a w swoim zachowaniu nie widzisz nic niestosownego.

Wracając.....Twój post z pytaniem nim jest. Naprawdę uważasz, że dla oclenia i VATu dla Twojej paczki, opinia Mirków ma znaczenie? Serio? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedzą Ci że przejdzie i co? Albo, że nie przejdzie? Albo że części przeszło,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kazaaa: powiedzmy, że tworzę statystykę. ;-) Nie wiem skąd sugestia, że opinia mirków ma mieć wpływ na VAT czy cło, to ty to wymyśliłeś. Bynajmniej nie chodzi mi o usłyszenie będzie dobrze czy nie będzie a suche fakty, "mi w Poznaniu przepuszczają wszystko jak leci", "mi przepuścili paczkę za $40 ale za $50 liczyli VAT" itp.
  • Odpowiedz
@Mikunda: Tego statystycznie nie określisz, no bo jak? skoro wpływ na to ma decyzja różnych ludzi w różnym stanie, gdzie kogoś np. wk... wystąpienie jakiegoś polityka albo różowy pasek się nie spisze i już jest po bandzie :D? To już łatwiej prognozować temperaturę na 2 tygodnie do przodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wbrew pozorom lepiej jak paczka idzie przez duże miasto, trafi na kumulacje, gdzie mają dużo
  • Odpowiedz
Wbrew pozorom lepiej jak paczka idzie przez duże miasto, trafi na kumulacje, gdzie mają dużo pracy i w natłoku przejdzie.


@Kazaaa:

Co?
Wszystkie ida przez Wawe, i jak Wawa przepusci, to dalej idzie normalnie. Ale jak w Wawie stwierdza ze nalezy dokladniej sprawdzic paczke, to dopiero wowczas idzie przesylka na clo.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Nie masz racji, na pewno nie wszystkie idą przez Wawę. Jestem pewny, że część wchodziła w Gdańsk/Gdynia (nie pamiętam już dokładnie, ale na pewno gdzieś tam - stawiam, że tam przypływa statek) i od razu dostawałem powinszowanie na maila. Paczki zdaje się muszą przejść odprawę w pierwszym miejscu gdzie jest rozładunek/rozdzielanie przesyłek (tzn. na pewno nie jadą do powiatu adresata i tam dopiero cło).

Ps. Ta paczka z USA o
  • Odpowiedz
Nie masz racji, na pewno nie wszystkie idą przez Wawę.


@Kazaaa:

piszemy o poczcie polskiej, czy o fedexie?

Bo do tej pory wydawalo mi sie, ze o poczcie, ale za chwile piszesz:

Pisałem też z kiero Fed-exu (z USA) i firmy która to do mnie słała, potwierdzili to co im napisałem i ogólnie był mocno zły.


Fedex to jak mnie nie myli, kurierzy...

Poza tym, piszesz:

Paczki zdaje się muszą przejść
  • Odpowiedz
@sylwek2k: A co ma clenie do wartości odszkodowania dla Ciebie? Wartość paczki i uszkodzenie to sprawa między Tobą a przewoźnikiem a nie UC. To dwie inne kwestie. Po kraju też wysyłasz paczki i wpisujesz wartość (i co UC Ci zagląda? - Nie!). Chodzi o naliczanie cła: skoro liczy się rzeczywista wartość do cła - to od takiej płacisz - a nie taka interpretacja, żebyś zawsze miał po dupie tzn. "zawsze bierzemy
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Dopiero zobaczyłem, że jeszcze wyżej pisałeś.

piszemy o poczcie polskiej, czy o fedexie?


Paczka wysłana jako Fed-ex przyszła do polski (to było z 2-3 lata temu?). Oni tam gdzieś mieli swój oddział, ale fed-ex jako taki nie był wtedy w Polsce jeszcze firmą kurierską i nie doręczał - bynajmniej mi nie doręczyli, bo doszło to zwykłą naszą Pocztą Polską. (To mowa o paczce z USA)

Jeśli chodzi o skośnych to
  • Odpowiedz
Wartość paczki i uszkodzenie to sprawa między Tobą a przewoźnikiem a nie UC.


@Kazaaa:

Nie. Do czasu az jej nie odbierzesz, to paczka wraz z cala zawartoscia jest wlasnoscia nadawcy.Co wiecej, to przewoznik kontaktuje sie bezposrednio z UC, a nie TY. Ty co najwyzej kontaktujesz sie z przewoznikiem.

Ps. Znalazłem jedną paczkę (mail), zatrzymane było w WER Pruszcz Gdański.


@Kazaaa:

Pokaz tracking, chce naocznie zobaczyc, ze wczesniej nie bylo tam
  • Odpowiedz
Do czasu az jej nie odbierzesz, to paczka wraz z cala zawartoscia jest wlasnoscia nadawcy.Co wiecej, to przewoznik kontaktuje sie bezposrednio z UC, a nie TY. Ty co najwyzej kontaktujesz sie z przewoznikiem.


No wszystko się zgadza, ale co ma piernik do wiatraka (czyt. do cła?). Uszkodzenie paczki ma się nijak. Już pomijam, że jak zawartość paczki będzie zdechła to już będziesz po cle i vacie...A nawet jak paczka uszkodzona to przecież
Kazaaa - > Do czasu az jej nie odbierzesz, to paczka wraz z cala zawartoscia jest wla...

źródło: comment_027Cf2xqIzdW4fdkUNSvhCLxnY0uh7Nh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz