Wpis z mikrobloga

Niedawno przeczytałam coś obrzydliwego, brudnego i nienormalnego. I zachwyciło mnie to.

"Fabryka Os" Iana Banksa była dla mnie powiewem świeżości. Czymś całkiem innym, nieschematycznym, zaskakującym. Żałuję, że już znam zakończenie. Bo było świetne. Chciałabym przeczytać tę książkę jeszcze raz nie wiedząc jak się kończy, żeby znowu być zmiażdżona.
Główny bohater to nastolatek mieszkający na malutkiej wyspie ze swoim ojcem. Resztę rodziny albo zabił będąc jeszcze małym dzieckiem albo gdzieś sami odeszli. Na stronach powieści mamy do czynienia z codziennymi mniejszymi i większymi obsesjami bohaterów, nienawiścią do kobiet, przemocą wobec zwierząt, podpalaniem psów, morderstwami. A zakończenie, o którym już wcześniej wspominałam, to mistrzostwo.

Czytaliście "Fabrykę Os"? Co sądzicie?
Wiem, że to bardzo kontrowersyjna pozycja. Moi znajomi albo ją kochają albo nienawidzą. Na pewno trudno o niej zapomnieć.
#ksiazki #czytajzwykopem
  • 12
@wakam: My ze znajomymi w 5 osób wymienialiśmy się jednym jedynym egzemplarzem z biblioteki... Sama chętnie bym ją kupiła, żeby mieć na półce.

@MarianAlkoholik czytałam Dziewczynę z Sąsiedztwa :) Zaczęłam jakoś wieczorem, a skończyłam o świcie. Dobrze wspominam. Na pewno jeszcze sięgnę po jakąś pozycję Ketchuma.
@Wydmuszka: Bardzo się cieszę, że swoim postem zachęciłam kogoś do przeczytania tej książki, bo jest naprawdę świetna. Podwójna radość, że ktoś przeczytał, bo wiem, że jest trudna do zdobycia.
Kupiłeś ją czy wypożyczałeś? Chętnie bym sobie zakupiła egzemplarz.
@moniczkay Wypozyczylem z dzielnicowej filii biblioteki miejskiej. Dziwne, ze akurat byla dostepna. Bo biblioteka sklada sie w 75% z romansidelek dla pan w srednim wieku :|

edit: masz jakies doswiadczenia z pozostala tworczoscia Banksa?