Wpis z mikrobloga

Mam problem z moim #nexus5 . Otóż podczas rozmowy muszę perfekcyjnie trzymać ten telefon, żeby druga osoba mnie słyszała. Poprzez perfekcyjne mam na myśli idealnie przyłożone do ucha i ust, nie mogę na przykład trzymać przy uchu głośnik a mikrofon nieco dalej (telefon musi być powiedzmy w odległości 5 cm od ust, a im dalej tym gorzej, ale te dalej to 10cm aż :| ). Problem mam również gdy nagrywam rozmowę z kimś na dyktafon, a polega on na tym, że co kilka sekund (nieregularny czas) występuje jakby ucięcie dźwięku na pół sekundy przez co naprawdę ciężko tego słuchać. Czy wy też tak macie? Jeśli moglibyście to weźcie przy następnej rozmowie oddalcie mikrofon od ust o 10cm , u mnie wtedy już by było "HALO HALO??? NIE SŁYCHAĆ". Na Nokii cegły mojej mamy mikrofon działa super, na motoroli moto g i lumii 532 również perfekt, można sobie oddalić z 20cm od ust a i tak super słychać.

Rozważam czy nie sprzedać dziada i kupić Xiaomi redmi note 3 lub Xiaomi Mi4 :/
  • 12
  • Odpowiedz
@rafkit: @maslokm: Znalazłem forum google, które jasno potwierdza, że ten typ tak ma https://productforums.google.com/forum/m/#!topic/Nexus/kUrmrlzYJ_o . Chyba trzeba się rozejrzeć za innym, bo mnie już #!$%@? to, że nie mogę rozmawiać bo mnie zaraz ktoś nie słyszy, a o dyktafonie to mogę zapomnieć. Winą tu jest redukcja szumów i to ona psuje nagranie z mikrofonu i to samo powoduje te słabsze słyszenie. Im bardziej oddale telefon od ust to tym bardziej
  • Odpowiedz
  • 0
@schreder: a da się ją wyłączyć dla rozmów? dodam od siebie że osoba z drugiej strony słuchawki najczęściej nie słyszy jak mówię cicho przy głośniejszej rozmowie jak i na głośnomówiącym nie ma problemu :)
  • Odpowiedz