Wpis z mikrobloga

witam, posiadam stary #telewizory technika z tesco (rozdzielczość hd) i do tego dostałem jakiś tani kabel #hdmi ponoć kosztował dyszkę, jednak obraz zrzucany z lapka jest tragiczny, jest jakby zoom, że paska startowego nie widać. nie wiem czy mam grzebać w jakichś ustawieniach, żeby to zagrało, czy kupić nowy lepszy kabel hdmi i to wszystko naprawi?
  • 15
@XAIMEII: laptop i tv ma taką samą - 1366x768
edit: może to jakiś #!$%@? kabel jest, słyszałem o różnych typach hdmi 1.0 1.4 2.0 - może to jest po prostu jakiś relikt
@-PPP-: stary, tutaj chodzi o coś co powinno działać bez żadnej filozofii, plug and play i tyle. tv nie mój, specyfikację ciężko znaleźć, kabel też nie wiem jaki. jedyne co jest pewne, że na innych tv działało wszystko bez problemu, a teraz problem się pojawił.
@beaverr: kabel tfu przewód jest niewinny.
grzeb w ustawieniach obrazu w tv ( nie w komputerze tylko z pilota w menu) bo wiele tv domyslnie ma tak to ustawione ze rozciąga/powiększa.
w niektorych trzeba przestawić np proporje ekranu z 16/9 na "proporcjonalne" cokolwiek to znaczy i co miał piszący soft na myśli
w niektorych jest jeszcze debilniej - rozciąganie lub nie zależy od ustawienia nazwy danego gniazdka-wejscia hdmi (ustawienie np pc