Wpis z mikrobloga

Czy macie wrażenie, że na wykopie od kilku miesięcy panoszą się pisowskie trolle? Cóż, to prawdopodobnie nie tylko wrażenie...

Polski oddział legionów szatana, czyli Gazeta Wyborcza przyjrzała się dzisiaj finansom PiS. Jedną z firm, które otrzymały od tej partii najwięcej pieniędzy, było Guru Control Systems. Firma ta ma siedzibę w Łomiankach, na ul. Warszawskiej 91, została założona w 1981 roku i jest własnością Krzysztofa Kamińskiego.



Według strony firmy, zajmuje się ona produkcją i serwisowaniem sprzętu komputerowego. Jednakże w PKD (Polska Klasyfikacja Działalności) firma ma zadeklarowała świadczenie innego rodzaju usług:

7320Z BADANIE RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ
8220Z DZIAŁALNOŚĆ CENTRÓW TELEFONICZNYCH (CALL CENTER)

Problem w tym, że - jak można określić po zakładce "O nas" na ich stronie internetowej - wiarygodność badawcza tej firmy jest mizerna.

Co jednak może robić firma badająca rynek i opinię publiczną, znająca podstawy oprogramowania oraz mająca call center (czyli wielki open space z ludźmi siedzącymi przed komputerem)?

O tak, może być międzygalaktycznym centrum trolli. Tego, że PiS ma armię trolli ich sztabowiec od internetu - Szefernaker - nigdy nie ukrywał. W rozmowie z posiadanym przez PiS portalem wPolityce wspomina o 3 tys. trolli, natomiast w rozmowie z dziennikiem z dumą twierdzi, że nie ma armii hejterów, tylko armię pokoju. W niedawnym numerze Angory był też list takiego wynajętego trolla (fot.)

Wnioski wyciągnijcie sobie sami - dlaczego nawet lekka krytyka PiS spotyka się z milionem minusów, a strona główna jest zaspamowana pisowskimi portalami lub uwielbieniem dla rządu (ewentualnie Kukiza).

#polityka #neuropa #4konserwy #pis #trolling #bekazprawakow
szyy - Czy macie wrażenie, że na wykopie od kilku miesięcy panoszą się pisowskie trol...

źródło: comment_lKOe0sRfc3X43BUMD2k6jF7JPYS0rBR1.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@szyy: Do zrobienia masakry w sieci wystarczy mniej niż 100 osób. 3 tysiące to masakra by była. Póki co największą siłę mieli korwiniści w sieci, PiS nie dorasta im do pięt. Na dodatek ich propaganda jest słaba, i na jedno kopyto.
  • Odpowiedz
Póki co największą siłę mieli korwiniści w sieci, PiS nie dorasta im do pięt.

@urs6: Bo patrzysz na mały wycinek sieci. Korwiniści na Wykopie byli silni, bo spora część z nich się tu skupiała. PiS zajmuje się komentarzami na wszystkich ważnych portalach.
  • Odpowiedz
@urs6: jak na mój gust tutaj na wykopie jest ok. 20 aktywnych (tzn. wrzucających znaleziska i mocno komentujących) trolli + kilkadziesiąt takich, które to szybko wykopują. Wnioskuję to po tym, że znaleziska przychylne PiS-owi mają w kilkanaście minut około 70-90 wykopów. A to jest tylko wykop. Na gazeta.pl pod taśmami Schetyny było dosłownie w trzy minuty kilkanaście komentarzy na jedno kopyto - widocznie się nie spodziewali i nie mieli nic przygotowane,
  • Odpowiedz
@szyy: Oczywiście, że są na wykopie, ale ich propaganda jest niskiej jakości, i beznadziejnie łatwa do przejrzenia. W dodatku trudno tam o jakieś fakty, działają tylko masą, przez co ma nikłą silę przebicia. W dodatku ich ludzie nie znają społeczności i się łapią na zarzutki. Mnie zdążyli zwyzywać od lewaków, bo mam Petru w avatarze. Ustawiłem sobie specjalnie jak sie nasiliła propaganda, mimo, że nie popieram. Działa ;)
  • Odpowiedz
@szyy: Na onecie widać ich najlepiej - pod każdym politycznym artykułem pierwsza strona komentarzy to ich brednie, ostro plusowane - chyba że akurat coś przegapią, wtedy jest normalnie. Na gazeta.pl są w odwrocie (ludzie są czujni), ale nadal zaśmiecają tam niektóre fora (nawet normalnie zgoła apolityczne, gdzie kobiety gadają zwykle o wrednych teściowych i sukniach na komunię córki). Takiego stężenia jak na wykopie natomiast nigdzie nie widziałam nigdzie gdzie komentarze wymagaja
  • Odpowiedz
@urs6: Mylisz się, że ma nikłą siłę przebicia. Trolle zapewniły zwycięstwo Dudzie (rozprowadzając brednie o Komorowskim) i w dużej mierze PiS-owi. Część ludzi jest kompletnie bezkrytyczna wobec informacji 'wyczytanej w internecie'. (Exhibit A: Paweł Kukiz).
  • Odpowiedz
@szyy: Z tego co obserwuję, teraz nie trzeba trolli. Ludzie z własnej woli mogą tak robić bo teraz nastał czas zemsty za te poprzednie lata. Przyszło nowe, obiecali dużo i Ci ludzie żyją nadzieją a PiS wmawia im, że tylko dzisiejsza opozycja może im w tym przeszkodzić.
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: ale wiesz, wg mnie można rozpoznać userów rozczarowanych PO a userów trollujących PiS-em. Na przykład ci drudzy mało kiedy zakopują/wykopują cokolwiek niezwiązanego z polityką. User rozczarowany PO wykopuje czasem treści kładące cień na PiS, pisowski troll - nigdy. Pisowski troll nigdy nie napisze posta dłuższego niż 5 linijek itd.
  • Odpowiedz
@szyy: Ale obserwuję wśród znajomych. Kiedyś polityka im była obojętna a teraz pokładają w PiSie dużą nadzieję mimo, że wcześniej nawet nie rozważali oddania głosu na tę partię. Nawet wśród rodziny widzę bardzo duże poparcie i nie chcą przyjmować słów krytyki.
  • Odpowiedz
@szyy: łatwiej po prostu zobaczyć kto ile wstawia obelżywych obrazków bez specjalnego przesłania. I dziwnym trafem tematyka się zgadza u wszystkich trolli.
summon @lerner, podeślij listę.
  • Odpowiedz
@Andreth: @urs6: @szyy: Polecam moje dyskusje z opłacanymi kontami PiSu z marca i maja:

http://www.wykop.pl/link/2454187/nie-mamy-juz-nie-tylko-fabryk-ale-i-wlasnych-bankow/#comment-27063913

http://www.wykop.pl/link/2576953/szejnfeld-znalazl-wytlumaczenie-porazki-komorowskie-to-sk-ny-w-internecie/#comment-28644117

Minęło ponad pół roku, ale jakże te komentarze podobne do dzisiejszych szczekaczy mających konta po kilka miesięcy. Zwracam też uwagę na inną rzecz - usuwanie kont albo po otrzymaniu permbana, albo po tym, jak za dużo się ich męczy, bo stosują zbyt oczywistą propagandę (tak zrobił @buba1). Robią tak prawdopodobnie w celu
  • Odpowiedz
@glosnik: Ja jednej rzeczy nie wziąłem pod uwagę w swojej ocenie. Dla mnie jako użytkownika raczej stałego, a także mirkujacego takie rzeczy są oczywiste. I ta propaganda jest niskiego sortu, ale są ludzie którzy przeglądają tylko główną, z kontem lub bez, i to jest wystarczające, bo tworzy spójny obraz z resztą internetów. Co nie zmienia fakty, że ich propaganda jest na niskim poziomie.
  • Odpowiedz
@szyy: Jeden ze sposobów działania trolli to spam memami - zwykle 1-3 takich wrzuca kilka memów pod rząd w jednym wątku. Łączy je jedno - są bardzo luźno powiązane z tematem.
Szkoda trochę, że moderacja nic z tym nie zrobi - konta promocyjne powinny być przecież niebieskie ;)
  • Odpowiedz
@szyy:
Może ja inaczej liczę czas, ale wykop stał się zlewem spamu portalików na w zdecydowanie wcześniej, niż kilka miesięcy.
Serio, to trwa nie miesiące ale lata.
I łatwo to sprawdzić.
  • Odpowiedz
@Andreth: gazeta.pl to przecież czołowa platformerska trolownia.
Jak można narzekać na pisowską propagandę, a następnie chwalić portal, na którym masowo oczernia się każdego, komu nie po drodze z aferzystami?

Jedną i drugą bandą się brzydzę.
  • Odpowiedz