Wpis z mikrobloga

Mircy, z żoną kupiliśmy nowe mieszkanie w którym mamy to plan zamieszkać otóż pojawia się problem natury wykończeniowej. Mieszkanie w stanie deweloperskim. Teraz pytanie:
Do salonu chciałbym dać deski podłogowe a przy wejściu płytki czy zgram się z poziomem tzn czy nie będę musiał pod płytki robić cienkiej wylewki żeby złapać poziom z deską podłogową. Deska ma grubość 21mm a panele 7mm.
Czy deski klei się bez podkładu do podłogi?

#budownictwo
  • 11
  • Odpowiedz
@bramborak: ja u siebie między kuchnią a salonem mam około 9mm i jest spoko. Salon mam bardzo duży więc musiałbym cały wylać jakimś gównem żeby dobić do poziomu z kuchni - koszta były zbyt duże to zdecydowałem się na taki próg i nie żałuję :)
  • Odpowiedz
@bramborak: Po cholerę Ci deski? Panele spisują się o wiele lepiej, są tańsze, nie rysują się tak łatwo, są trwalsze i ich wymiana w razie zniszczenia po 10+ latach jest dużo łatwiejsza.
  • Odpowiedz
@jakub512: Nie mówię o desce barlineckeij tylko o podłodze z litego drewna. Jak się porysuje można przeszlifować i zaolejować. Nie chcę zabrzmieć głupio ale nie szkoda mi wydać po 200pln za metr salonu żeby za 10 lat zrywać i kłaść nowe panele.
  • Odpowiedz
@bramborak: W salonie w domu rodzinnym założyliśmy deski z litego drewna (kraj pochodzenia: Szwecja) i po 4 latach jest w nich pełno dziur od pazurów psa, które zrobił podczas przeciągania się.. (koszt 1200 zł na 20 M^2).
U siebie w pokoju założyłem panele za 22 zł / m^2 (22x16=352 zł), mają już prawie 2 lata i ani śladu użytkowania z wyjątkiem miejsca gdzie jeździ się fotelem biurowym.

Różnica w użytkowaniu tych
  • Odpowiedz
@jakub512: Co to była za deska za 1200zł 20m2? Pytam serio bo z tego co patrzę na deskę z litego drewna to w okolicach 250 pln za m2 (dąb olejowany) bo do wykończenia mam 48m2 salonu taniej panele ale wydać tyle hajsu na panele żeby za 10 lat zrywać i wydawać znowu to wyjdzie cena deski.
Jak z wygłuszeniem paneli? I zrobieniem tak żeby nie strzelało?
  • Odpowiedz
@bramborak: Tzn. 60 zł m^2 gdzieś wyszło, deska była kupiona na jakimś małym składzie (więc i marża mała) i pochodziła z importu ze Skandynawii (nie pamiętam teraz z jakiego gatunku drzewa). Wyglądała dokładnie tak:
http://image.ceneo.pl/data/products/30577650/i-drewmex-lita-klasa-ab-deska-sosnowa-podlogowa.jpg?=5ed41

Pod panele kładłem tylko piankę o grubości 2-3 mm i nie trzeszczą. Nie wiem jak to będzie wyglądać w bloku, bo ja w parterowym domu mieszkam, więc nie wiem czy potrzeba u Ciebie jakiegoś lepszego wyciszenia.
  • Odpowiedz