Wpis z mikrobloga

Mireczki #arduino #elektronika - jakieś gotowe rozwiązanie do optoizolacji input-pinów dla Arduino? Chciałbym, aby instalacja rozprowadzona po domu (12-24V), w momencie 'zwarcia' obwodu wystawiała PIN wysoki, ale ewentualne przepięcia nie poszły od razu na Megę.
  • 11
@Tymian: nie, jedno.
skrętkę puszczę w ścianie do przełączników dzwonkowych. napięcie z jednej strony (12V raczej) z jednej strony będzie szło przerwane przez przekaźnik z powrotem do rozdzielnicy. Tutaj powinna następować detekcja zwarcia przełącznika i rozróżnienie między stanem 0 a 1.
I z racji możliwości wystąpienia zakłóceń, skoków napięcia i samego 12V - chciałbym oddzielić to napięcie i zakłócenia od pinów input MEGA.
@pneumokok: O jakie wymagania. Z tego co wiem to chyba nie ma takiej zwykłej optoizolacji jak Ty potrzebujesz dostępnej na szynie DIN. Kup płytkę uniwersalną za 4zł, 4 gniazda ARK, puszkę z zaczepem DIN, scalaka, 10 minut i masz gotowy moduł. Możesz nawet dla bajeru sobie diodki dodać.
@Tymian: nie projektowałem nigdy, a przy instalacji domowej chciałbym uniknąć błędów na płytce (przerwy, rozłączenie mas etc.)
O ile wysterować/kod i oprogramowanie automatyki mam, to wykonastwo bardziej leży ;-)