Wpis z mikrobloga

Ooo bejbi.
Wyczuwam jeszcze coś.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejszy odcinek sponsoruje firma produkująca proszek magii.
Nie chodzi mi tutaj o narkotyki, a o Vicks. To takie dobre że prawie w jeden dzień się wyleczyłem z grypy.
Polecam.

Po tym żenującym produkt-plejsmencie, za który absolutnie nie dostałem ani jednego szekla,
zabieram was w dalszą podróż po płycie co się zowie The 2nd Law i nijak nie ma się do drugiej zasady termodynamiki.
Chociaż w sumie... Unsustainable coś wspomina o tym, czyli jednak coś tam jest.
Nie przedłużając.

"Animals", czyli piosenka którą magazyn NME określił jako utwór z pewną dozą flamenco.
Nie wtórował im Matt, który w swoim oryginalnym stylu określił "Animals" jako:
"miażdżącą głowe metalowo-flamencową-kowbojową psychodelię" - Najsik.

Sam utwór to nie żadna metalowo-blablabla psychodelia, tylko o ekonomii która upada pod ciężarem makrelów,
które to makrele desperacko reklamują się i takie tam by zabić konkurencję. Ale zabić to chce Matt.
Chciwych samolubnych bankierów, makrelów. itd. - Niesamowite.

W wywiadzie dla 1Radio Bellamiusz powiedział, że przy tworzeniu tej piosenki inspirował się innym bardzo dobrym zespołem rockowym:
Queens of The Stone Age. Uważa on też że Animals to najcięższy utwór z całego 2nd Law do grania na żywo. - Bo tak.

Animals to wyjątkowa piosenka (jako kompozycja), ponieważ jest to pierwszy utwór w całej dyskografii Muse,
gdzie przez cały czas trwania Animals grane jest w taktcie/tempie 5/4. - cokolwiek to znaczy.
Jest to też pierwsza piosenka Muse która została napisana w tonacji E♭dur.
W miarę rozkręcania się refrenu można usłyszeć pewne podobieństwa do piosenki z Origin of Symmetry "Screenager".
Natomiast już pod koniec piosenki, można też wychwycić pod koniec piosenki coś z Unnatural Selection.
Mógłbym jeszcze tu napisać że głos Mateusza w tej piosence waha się pomiędzy G♭3 a A♭4. Ale nie chcę was zanudzać.










@FilozofujacaCalka @Greebo @2ndLaw @dizzydom @imaginaerum @imo0mfg @Alight @qkamil @idealny_material_na_zone @kankawa @czmaja @kielon_ @niziu @somatotropina @Zacouille @no_wai @DupaJasia_ @amanitis28 @jestemstefcia

#muse
R.....y - Ooo bejbi. 
Wyczuwam jeszcze coś. 
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejszy odcinek spon...
  • 4
  • Odpowiedz