Wpis z mikrobloga

@Pan_wons: Nic mi to nie dało, ale:

Dałem delay po wyjściu z pętli na 0,5 sek i już mi nie wyrzuca tyle tego dziwactwa :P Niestety poprawne wartości wyrzuca mi tylko raz. Jak dla mnie gdy wejdę znowu do pętli, ale żaden warunków w pętli nie będzie spełniony, to po wyjściu z pętli powinien mi jeszcze raz wypisać to co wcześniej zostało dodane do tablicy, a wyrzuca mi znaki, które widać
  • Odpowiedz
@Warwick: Co do wyrzucania tak wielu rzeczy to w tej pętli powinno być coś co zatrzymuje pętlę jeśli pętla się wykonała, a guzik nadal jest wciśnięty. W sumie nie wiem co masz podłączone do portu 2, ale strzelam, że jakiś przycisk. A co do reszty nie wiem. Mógłbyś wrzucić kod na pastebin?
  • Odpowiedz
@Pan_wons: http://pastebin.com/zNbCu8vP

Ogólnie to chciałem przerobić mój program co miałem na guzikach fizycznych na taką małą klawiaturkę indukcyjną i pierwsze za co się zabrałem to ustalanie temperatury. W poprzednim programie było prosto bo jeden guzik zwiększał temperaturę, a drugi obniżał, ale że temperatury będą > 1000 C to chciałem by można po prostu wpisać wartość z takiej klawiatury.
  • Odpowiedz
@Warwick: W takim razie nie wiem po co Ci ta tablica. Lepiej ułożyć coś w stylu:

jeśli klawisz 1 to: pomnóż x przez 10 i dodaj jeden

jeśli klawisz 5 to: pomnóż x przez 10 i dodaj pięć

Nawet stworzenie stringa, dodawanie do niego cyfer i potem skonwertowanie do inta byłoby lepsze ;P
  • Odpowiedz
Nawet stworzenie stringa, dodawanie do niego cyfer i potem skonwertowanie do inta byłoby lepsze ;P


@Pan_wons: Tak to ma działać. W konsoli sprawdzałem tylko, czy dobre wyniki przechowuje ;p
  • Odpowiedz
@Warwick: Ale ty masz tablicę charów zamiast stringa. W stringu byłoby Ci nieco łatwiej działać niż na tablicy. A najlepszy sposób do wklepywania liczb to jak dla mnie ta metoda z mnożeniem. Nie wymyśliłem jak do tej pory prostszej ;D
  • Odpowiedz
@Warwick: To w czym się programuje arduino to jest coś bardziej skomplikowanego niż C. Jak dla mnie to niemal niczym nie różni się od zwykłego C++. W taki sam sposób da się tablice dynamiczne na wskaźnikach tworzyć, czy programować obiektowo. Taki kod przechodzi bez problemu:

http://pastebin.com/Zh6eHvPS
  • Odpowiedz