Wpis z mikrobloga

Znalazłem w Internecie sposób na kupienie Office'a 2016 w wersji Professional Plus za 15$ :D Oczywiście wersja dla studentów (wymagany skan legitymacji). Warto dodać, że to najpełniejsza wersja Office'a z tradycyjnym kluczem na jedno stanowisko (nie jest to Office 365). No to po kolei:

1. Wchodzimy na tę stronę - nie wiem czemu strona u mnie nie działa do końca na Firefoxie - na Chrome i IE działa.
2. Klikamy "Add to cart"
3. Podajemy swoje dane pod "Create your account" (chyba lepiej bez polskich znaków, mail dowolny, nie musi być z uczelni, w polu "Eligible Customer Type" dajemy "College student")
4. Po zarejestrowaniu jesteśmy automatycznie zalogowani i cofamy się do strony z Officem gdzie ponownie klikamy "Add to cart"
5. Nie wybieramy żadnych dodatków, a z koszyka usuwamy "Software Replacement Assurance"
6. Klikamy "Secure checkout" i następnie wybieramy sposób zapłaty - sprawdzałem tylko paypalem, z kartą pewnie będą jakieś problemy
7. Zatwierdzamy i logujemy się na paypala. Tutaj nie wiem dokładnie czy to był błąd ale przy podaniu polskiego adresu dodało podatek i w ogóle nie dało się zatwierdzić transakcji więc wybrałem jakiś amerykański adres, któy miałem już zapisany na koncie paypala
8. Po powrocie na stronę sklepu, chyba w "My orders" pojawia się możliwość potwierdzenia statusu studenta ("ELIGIBILITY VERIFICATION TOOL"). Jest to chyba konieczny krok - robimy zdjęcie/skan naszej legitymacji studenckiej, w step 1 wybieramy "Higher Education Student", a w step 2 uploadujemy skan legitymacji
9. Po klikunastu minutach dostajemy na maila linki do webowego instalatora Office Professional Plus w wersji angielskiej (x86 lub x64) oraz sam klucz.
10. Po nieoczekiwanie szybkiej instalacji pakietu ściągamy oficjalne spolszczenie
11. Po zainstalowaniu spolszczenia uruchamiamy np. Worda, w oknie aktywacyjnym klikamy na opcję wpisania klucza, wpisujemy klucz z maila i aktywujemy
12. To wszystko :D Mamy najnowszego Office'a Professional Plus po polsku :D

#office #office2016 #cebuladeals
  • 20
  • Odpowiedz
@sopel87: @Majestic12: Just called them and these are the fine points that I think are important:

1) Once purchased the software needs to be activated within 30 days.
2) It can only be installed on one machine "ONE TIME" which means if your HD dies and you need to re-install on the same machine, not gonna work.
3) One copy can be purchased per student per year.
4) Does not
  • Odpowiedz
@Majestic12: Nie wygląda mi to zbyt legitnie, możliwe, że sprzedają klucze, które są dostępne na czarnym rynku po 5-10 dolarów, a głównym celem jest pozyskanie tych skanów legitymacji, bo je można do wielu rzeczy wykorzystać, dlatego nawet nie bawią się w porządną weryfikację tych skanów.
  • Odpowiedz